איך נראית תעודת זהות בנקאית

תעודת זהות בנקאית היא מסמך המונפק ללקוחות הבנק על ידי הבנק והוא משפיע על האופן שבו הבנק תופס את הלקוחות שלו – מה שכמובן משפיע על התנאים השונים של השימוש בבנק (ריביות, תנאי ההלוואות וכולי).

תעודת זהות בנקאית היא מסמך מקיף שמהווה אינדיקציה חזקה על איתנות הכלכלית של האדם וכפועל נגזר מהי יציבותו הכלכלית ומהו הסיכון שבמתן הלוואה לו (למשל) או בכל התקשרות עסקית עמו. אם כן, מדובר במדד משמעותי מאוד שמשפיע על חייהם ועל ארנקם של רבים מאוד.

על מנת להבין כיצד להתנהל עם תעודת הזהות הבנקאית ולהוציא ממנה את המיטב – יש להבין איך נראית תעודת הזהות הבנקאית ומה היא כוללת.

תעודת הזהות הבנקאית כוללת חלקים שונים שלכל חלק ישנה משמעות אחרת מבחינת מה שהוא מראה לבנק על המשתמש של הבנק.

 

פורמליות

החלק הראשון של תעודת הזהות הבנקאית הוא החלק הפורמלי – מידע יבש על הלקוחות, על מנת שניתן יהיה לזהות אותם ואת הקשורים להם. מספר חשבון בנק, שמו של הלקוח, תעודת הזהות וכל מידע מזהה אחר לרבות מורשי החתימה שלו או כל אדם שיש לו גישה אחרת לחשבון.

 

יתרות

החלק השני של תעודת הזהות הבנקאית כולל את סכום היתרות שעומדות לרשותו של בעל תעודת הזהות. החל מכמות הכסף שישנה בעובר ושב, בחסכונות שונים שיש לו, קרנות, ניירות ערך ומניות או כל נכס אחר שיש לו ערך כלכלי משמעותי.

חלק זה מהותי על מנת לאמוד על איתנותו הכלכלית של הלקוח ואת האופן שבו יכול לעמוד בתשלומים השונים שיושתו עליו בעתיד (כמות ההון העצמית של הלקוח מהווה מעיין בטוחה לכך שיוכל להחזיר).

 

ניהול שוטף

חלק זה הוא משמעותי ביותר שכן הוא מתייחס לאופן שבו הלקוח מתנהל עם הכסף שלו – כמה כסף הוא מושך, באיזו תדירות, איזה כסף הוא מכניס, מתי, איך, כמה הוא מפריש לחסכונות וכיצד הוא מנהל את הפונקציות השונות שלו בבנק (אלו שהוצגו בחלק השני).

בחלק זה גם רואים את ההתחייבויות השונות שהוא חתום עליהן – משכנתאות, הלוואות או כל התחייבות ארוכת טווח שמשפיעה על הוצאותיו של הלקוח. זהו פרמטר חשוב מאוד כאשר בוחנים האם משתלם להעניק לו הלוואה למשל שכן ניתן לראות כיצד יוכל לעמוד בה.

 

דירוג האשראי

כאשר מדובר על דירוג אשראי לאדם פרטי, תעודת הזהות הבנקאית כוללת הערכה מהו הסיכון של מתן הלוואה לו או התקשרות פיננסית עמו. כפי שניתן לראות, המבנה של תעודת הזהות הבנקאית מאפשר חיזוי מוצלח של הדפוסים הכלכליים של הלקוח – מה שמראה על כדאיות ההתקשרות עימו.

בנוסף, הבנק משכלל את הצעדים שלו בהתאם לדירוג האשראי – כמה גבוהה ההלוואה שתינתן, באיזו ריבית או כל מידע אחר.

תעודת זהות בנקאית מחוברת לטלפון

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא
חיסכון כספי
איך אפשר לחסוך לקרן הפנסיה?

הרבה אנשים חיים כל חייהם עם השאלה, "מה יקרה בפנסיה?". פנסיה הינו מושג מפחיד, מדבר על נקודת זמן רחוקה המעלה שאלות וספקות רבות. רוב האוכלוסייה

קרא עוד »
מחשבון
מה הן הלוואות חברתיות

הלוואות יכולות להיות מקור אמין למימון השקעות, או להשגת יעדים חשובים בחיים. הן יכולות לשמש להתחלה של דף חדש בחיים הפיננסיים ומי שבאמת יודע איך

קרא עוד »
דשה ובית מעץ
משכנתא עם החזר חודשי מופחת

כל אחד היה רוצה שהחזרי המשכנתא החודשיים שלו יהיו נמוכים כיוון שמהרגע שלוקחים את המשכנתא הם רק עולים בשל הריביות וההצמדות השונות. האם בהכרח החזר

קרא עוד »
מחשבון וכסף
שיעור בקרן פנסיה ברירת מחדל

באוגוסט 2016 העביר משרד האוצר רפורמה בשוק הפנסיה, לפיה חברות מסוימות זכו בניהול קרנות פנסיה ברירת מחדל. החברות שזכו הן מיטב דש והלמן אלדובי, וכיום

קרא עוד »