תפריט
משכנתא ראשית

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אשר מוכר לכל האנשים אשר החליטו לקחת משכנתא לרכישת דירה או כל נכס אחר. השאלה הנשאלת היא מהו בעצם ביטוח משכנתא? האם אלו שביטחו עצמם בביטוח זה יודעים מה הוא כולל? מהן היתרונות ומהן החסרונות של ביטוח משכנתא? על כל אלו ועוד נפרט במאמר שלפניכם.

ביטוח משכנתא – למה?

כאשר אתם מחליטים לקחת משכנתא לשם רכישת דירה חדשה, לכיסוי הלוואה או לכל מטרה אחרת, אתם צריכים לקחת בחשבון כי לקיחת משכנתא כרוכה בסכום לא מבוטל של כסף, כסף אשר אתם צריכים להחזיר. על ידי כך שאתם עושים ביטוח משכנתא אתם ממזערים את הסיכון שתצטרכו להחזיר את סכום המשכנתא שלקחתם ולא יהיה לכם מאיפה לשלם אותו. זו גם הסיבה שהבנקים שבם בחרתם לקחת את המשכנתא שלכם, מחייבים את לקוחותיהם לעשות ביטוח משכנתא.

מטרת הביטוח הוא לכסות מצבים בהם לא תוכלו לשלם את הלוואת המשכנתא שלקחתם.

ביטוח משכנתא – מה הוא כולל

ביטוח משכנתא מורכב משני סוגים של ביטוחים: ביטוח חיים- ביטוח זה מיועד למצב שבו אחד מבני הזוג החתומים על המשכנתא חס וחלילה נפטר או שאחד מבני הזוג זקוקים לעזרה עקב מצב מיוחד.

ביטוח נכס או ביטוח של דירה- ביטוח זה מכסה מצבים שבהם נגרם נזק לנכס שלכם או לדירה שלכם וזאת בעקבות שריפה ונזקים נוספים המפורטים בפוליסת הביטוח.

משכנתא

ביטוח משכנתא – נקודות חשובות

• שימו לב- ביטוח הוא ביטוח ממש כמו ביטוח רכב , דהיינו, הוא מורכב מפוליסה אשר משמשת כהסכם בין חברת הביטוח לבין המבוטח. בפוליסה יש סייגים ומיני סעיפים, כולל סעיפים ותנאים הכתובים באותות קטנות. חשוב מאוד ולא רק בביטוח משכנתא, לקרוא את כל האותיות הקטנות, על מנת לא למצוא את עצמכם במצב בו הנכם זקוקים לכיסוי ביטוחי של ביטוח המשכנתא ולגלות שאינכם זכאים לכיסוי במקרה זה או אחר. קראו את האותיות הקטנות! • בחירת חברה- הנכם רשאים לבצע ביטוח משכנתא בכל חברת ביטוח אותה הנכם בוחרים. כמו כן, יש באפשרותכם להחליף חברות לחברה אשר מתאימה יותר לצרכים שלכם. אחד הדברים שחשוב להיות מודעים אליהם הוא שאם אתם מחליטים להפסיק את הבטוח בחברה אחת ולעבור לחברה אחרת, קרוב לוודאי שתדרשו לשלם קנס על הפסקת הביטוח או על יציאה מהביטוח לפני תום התקופה שעליה סיכמתם מראש. כדאי לקחת נקודה זאת בחשבון כבר כשאתם חותמים על ביטוח משכנתא, שימו לב מהם התנאים להפסקה או יציאה מביטוח משכנתא ומהו גובה הקנס שחברת הביטוח תגבה מכם. • בחירת חברה או בנק– שימו לב שכיום ישנה אפשרות לבצע ביטוח משכנתא דרך בנק או דרך חברות הביטוח השונות. שימו לב להטבות הניתנות לכם על ידי כל אחד מהגורמים והחליטו איזה ביטוח משכנתא ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. • נתוני אמת- סכום הביטוח משתנה בהתאם לנתונים שלכם. קחו בחשבון כי אם אתם מעשנים, או חולים במחלות מסוימות, יש חברות ביטוח שיגבו מכם מחיר גבוה יותר באשר אם לא הייתם בעלי נתונים אלו. תמיד מסרו נתונים אמיתיים למרות שדבר זה יכול לייקר את עלות הביטוח, שכן לא תהיו מעוניינים שברגע האמת לא יהיה לכם כיסוי ביטוחי כי יתגלה שדיווחתם לחברת הביטוח נתונים שקריים.

ביטוח משכנתא נועד על מנת לכסות מקרים בהם אחד מהחתומים על המשכנתא הולך לעולמו, ובן הזוג השני לא יוכל להמשיך ולשלם את תשלומי המשכנתא או במקרים של נזק למבנה.

מכיוון שהבנקים חרדים למצב בו לא יוכלו לקבל את הכסף שהלווים חייבים להם, הם מחייבים את הלווים לחתום על תכנית ביטוח בה הבנק הוא המוטב בתכנית במקרה של פטירה או נזק למבנה, והבנק הוא זה אשר יקבל את כספי הביטוח, כיוון שהוא מממן ההלוואה לרכישת המבנה.

רכישה ישירה של ביטוח משכנתא עשויה לייקר את גובה הפרמיה, ולכן ישנם המעדיפים לעשות זאת באמצעות סוכן ביטוח.

מומלץ לדבר עם מספר סוכני ביטוח וחברות ביטוח ולראות מה הם מציעים על מנת למצוא את החבילה הטובה והמשתלמת ביותר.

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

איך לבחור מומחה קידום אתרים

היום, 2019, כמעל ל70 אחוז מההקלקות בגוגל הם על התוצאות האורגניות מהעמוד הראשון, וזאת לעומת 10 אחוזים בלבד שמקבלים העמודים המקודמים באמצעות מימון. המשמעות של

האם אתה חברה פח לקידום אתרים?

הגישה הרווחת בנוגע לקידום אתרים דומה לתיפוף בדרבוקה –כולם חושבים שהם טובים בזה באופן טבעי. אבל בימינו אנו, בעוד האלגוריתמים של בינג ושל גוגל הולכים

קידום אתרים לעסקים קטנים

היום, בשנת 2019, כבר אי אפשר להתכחש לזה. כל בעל עסק, קטן וגדול כאחד, חייב לקדם את האתר שלו על מנת לממש את הפוטנציאל הגלום