האם פגיעה בזמן עבודה מהבית נחשבת תאונה עבודה?

בימים בהם עובדים רבים עברו לנהל את עבודתם מהבית עולה תהיה עניינית לגביי תחום פגיעות בעבודה שהינו תחום רחב.

על מנת להבין האם פגיעה בזמן עבודה בבית נחשבת פגיעת עבודה נדרש להבין מהי בכלל פגיעת עבודה ואילו מקרים נכנסים תחתיה.

 

מהי פגיעת עבודה?

הגדרת פגיעת עבודה מחולקת לשלושה סוגי פגיעות על מנת להבהיר את רוחבה ואילו פגיעות נכנסות תחתיה, הגדרת פגיעה כפגיעת עבודה הינה חשובה עבור הנפגע על מנת לקבל את הפיצויים והסיוע המתאימים בעיקר מהמוסד לביטוח לאומי ומעוד גורמים במקרים מסוימים. שלושת סוגי הפגיעות הן –

  • תאונת עבודה – כל פגיעה שהיא המתרחשת בעת ו/או בעקבות העבודה לכן גם פגיעה בדרך או מהעבודה תיחשב.
  • מחלה מקצועית – מחלות שונות הוגדרו על ידי התקנון כמחלות שנגרמו עקב חשיפה לחומרים ולסביבה בשל ביצוע העבודה.
  • מיקרו טראומה – בעיות שונות פיזיות או נפשיות שהתפתחו בעת ו/או בעקבות פעולות שנעשות באופן ממושך וחזרתי כחלק מתנאי העבודה.

 

האם פגיעה בזמן עבודה מהבית תחשב כתאונת עבודה?

במקרה של פגיעה בזמן עבודה מהבית על העובד הנפגע להגיש תביעה "להכרה בפגיעה כתאונת עבודה", עליו להוכיח כי הוא נפגע תוך כדי ועקב עבודה מהבית וזכאותו תבחן בהתאם לתנאי הזכאות. במקרים כאלה הוכחת הפגיעה כתאונת עבודה עלולה להיות מסובכת ולכן אנו ממליצים להתייעץ עם עו"ד תאונות עבודה.

 

האם תמיד מומלץ להתייעץ עם עורך דין?

תביעות בגין תאונות עבודה יכולות להיות פשוטות כשמדובר בפגיעות שמקורן כתוצאה מעבודה הינו ברור לכל דין, אך במקרים אחרים כמו תאונות בזמן עבודה מהבית, תאונות במהלך אירוע רשות של החברה, בעיות נפשיות שיש להוכיח את קשרן לעבודה או מחלות שלא מוגדרות באותה רשימה של התקנון. במקרים אלו ייצוג של עורך דין הוא כמעט בלתי נמנע, מה גם שבתביעות פשוטות יותר לעיתים נדרש לעורך דין.

 

למה צריך עורך דין בתביעות הללו?

כשמדובר בתביעת ביטוחים – גם המוסד לביטוח לאומי וגם ביטוח תאונות אישיות אנחנו עומדים לעיתים מול גופים המחפשים להפחית את תשלומם בכל דרך ולכן כל מילוי טופס עם כמה מילים לא נכונות, ניסוח מופרז או מופחת, חוסר ידיעה של הנתונים הבסיסיים יהוו מכשול בדרך לתוצאות הראוים לאותם נפגעים. כשמדובר בפגיעה בזמן עבודה מהבית ידרש עורך דין ברוב המוחלט של המקרים מה שניתן בקלות לטעון נגד הנפגע שהתאונה קרתה עקב פעולות ביתיות שביצע ואין מקורן בעבודה.

 

לסיכום

ככל התביעות מול ביטוחים שונים זו יכולה להיות מסובכת וככל הנראה תהפוך שכיחה יותר עקב עובדים רבים שעברו לעבודה בצורה הזאת בשנתיים האחרונות. עבור תהליך יעיל ונוח תוכלו לשכור עורך דין לתאונות עבודה, הקפידו לשמור את כל המסמכים והוצאות שעברו תחתיכם עקב הפגיעה, חשוב מאוד לדאוג לאישור המעסיק שלכם שאכן עבדתם באותו היום ובאותן בשעות בהן הפגיעה קרתה.

משקל

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
פטיש
מה ההבדל בין צוואה לירושה?

דיני הירושה בישראל הסדירו את אופן חלוקת עיזבונותיהם של נפטרים ליורשים. חוק הירושה הבדיל בין מצב בו אדם כתב טרם פטירתו צוואה בה הוא הורה

קרא עוד »
משקל
מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה

קרא עוד »