חיפוש

ההיסטוריה של הספרים מפעם ועד היום

תהיתם פעם מתי הספרים בכלל הגיעו לעולם? האם השתמשו בספרים אי שם בתקופת האבן? ואם כן – האם השימוש בספרים בעבר היה זהה לזה שנעשה בהם היום? במדריך הנוכחי נעסוק בכל הנוגע להיסטוריה של הספרים מפעם ועד היום. אם הגעתם לכאן, זה הזמן לעזוב לרגע את המחשב ואתרי החדשות ולקרוא פרטים חשובים אודות ספרים, אלו שמאפשרים לקבל מידע רב מחוץ לכותלי המסך.

 

הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך הנוכחי

את המדריך הנוכחי לא כתבנו לבדנו. יש לנו חיבור מיוחד לעולם הספרות ולמדנו אותו באופן מעמיק במהלך התואר ה -2 שלנו. אבל הפעם, היה חשוב לנו לערב במדריך מידע של אנשים אחרים, מלומדים יותר מאתנו. לכן, פנינו אל ספרנים וספרניות, מחברי ספרים ואף מאיירים שסייעו לנו להבין מהם הדברים המעניינים ביותר שצריך לדעת על ההיסטוריה של הספרים. לאחר שליקטנו מידע מעניין, אספנו את העובדות המרתקות ביותר וכתבנו אותן כאן, במדריך זה.

 

ספרים בתקופת האבן

אם יצא לכם לבקר במערת האדם הקדמון בעבר (או במערות קדמוניות אחרות ברחבי העולם) אתם בוודאי יודעים שלא תמצאו בהן קישורים לאתרים שונים ברשת, אלא ציורים. שכן, בתקופת האבן, אנשים לא היו כותבים ספרים עם אותיות, אלא עם ציורים. השפה המקומית הייתה ציורים שונים. כך שכל אחד יכול היה להעביר מסרים שונים באמצעות ציור על קיר. כך שאפשר לראות לא פעם קירות ענקיים שמעוטרים בסיפורי גבורה על אדם קדמון שניצב אל מול דוב ענק והביס אותו. אם סיפורים על העבר מעניינים אתכם, אתם צריכים לגלוש לאתר הבא ולקרוא פרטים נוספים בנושא: https://www.sipurpashut.com.

 

ספרים בתקופת ימי הביניים

בימי הביניים האנשים המשכילים היו קוראים ספרים להנאתם. הספרים היו חלק ממעמד העשירים ומי שהיו לו הרבה ספרים בבית היה נחשב לאדם בעל התכונות הבאות:

  • אדם משכיל
  • אדם בעל כסף רב
  • אדם בעל מעמד גבוה

התוכן של הספרים באותה תקופה היה יותר סיפורת ופחות מידע כללי. אנשים פינו זמן כדי להתענג על ספרי רומנטיקה מעניינים

 

ספרים היום

היום יש מגוון רחב של ספרים שמותאמים לגילאים שונים ולתחומי עניין שונים. אם הייתם לאחרונה בספרייה בטח ראיתם שלא רק שהספרים מסווגים לפי גילאים, הם מסווגים גם לפי נושאים. שכן, בספרייה שנמצאת בעיר שלנו יש למשל מדפים רבים שמוקדשים אך ורק לקהילה הגאה. שכן, מדובר בספרים שעוסקים בנושא זה בלבד. זהו עניין שלא היה בנמצא בתקופות קודמות בהיסטוריה, מכיוון שאז לא היה מקובל לקיים יחסים עם בני זוג מאותו המין. מעבר לכך, ניתן למצוא בספריה ספרים שעוסקים בהיסטוריה, מדע, רומנטיקה, כלכלה והרשימה עוד ארוכה.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך המעמיק שאפשר לכם לחזור אחורה בזמן ולגלות את כל המידע המעניין אודות הספרים של פעם ואלו של היום.

הרמה של ספרים

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
חִידָה
מה נחשב לתשחץ הכי קשה?

תשחצים הם צורה פופולרית של בידור וחשיבה שמליוני אנשים ברחבי העולם נהנים ממנו כבר למעלה ממאה שנה. התשחץ מורכב בדרך כלל מרשת של ריבועים לבנים

קרא עוד »
נישואים
יועץ זוגיות – מחיר

יש רשימה ארוכה של חששות שעולים לא פעם בעת חיפוש אחר יועץ זוגי. הבולטים שבהם נוגעים לקושי במציאת יועץ מקצועי ולעלות הפגישה. במדריכים הקודמים שהעלינו

קרא עוד »