החזר מס לנכה או עיוור

מחשבון דף וכסף

לחיות עם בעיה רפואית זאת משימה מאוד מאתגרת ולא פעם פעולות פשוטות יכולות להפוך לפעולות מאוד קשות לביצוע. לכן, במדינת ישראל, נחקקו חוקים על מנת להקל כמה שאפשר על אורח החיים של אותם אנשים.

החוקים היום נותנים הקלות והטבות שונות לאנשים הסובלים מבעיה רפואית. הידועה שבהן היא הזכאות לקצבת ביטוח לאומי. אך במקרים מסוימים יש גם הטבות נוספות המגיעות לאנשים הסובלים מבעיה רפואית. בכל הקשור למס הכנסה, המרכזית שבהן היא פטור ממס הכנסה המוענק לפי חוק.

אלו מכם שייתכן ועומדים בתנאים לקבלת פטור ממס הכנסה, יכולים להגיש את טופס הבקשה לקבלת פטור דרך אתר MoneyBack שמאפשר לכם לעשות זאת בלי לצאת מהבית ולהרגיש בטוחים שהגשתם את הטפסים הנכונים.

 

מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

זכאות לפטור ממס הכנסה מוענקת רק לעיוור או נכה ב-100%, לעיתים גם 90% במקרים מיוחדים.

לחוק יש מספק הגבלות. הזכאות לפטור ממס הנכסה ניתנת רק על נכויות רפואיות ולא על נכויות תפקודיות. בנוסף, ניתן לקבל את הפטור רק אם תקופת הנכות עולה על 184 ימים.

כמו כן, הזכאות לפטור ניתנת רק בתנאי שההכנסה אינה עולה על תקרת ההכנסה שקבועה בחוק. תקרת ההכנסה מתעדכנת כל שנה. תקרת ההכנסה שונה כאשר ההכנסה היא מיגיעה אישית או כאשר ההכנסה היא לא מיגיעה אישית ותלויה גם בתקופת הנכות. התקרה תהיה נמוכה יותר כאשר הנכות היא בין 185-264 יום לעומת נכות של 365 ומעלה.

חשוב לציין שיש עוד אנשים בעלי נכויות שונות שיכולים להיות זכאים לפטור חלקי או מלא ממס הכנסה בהתאם לסוג הנכות ולגובה ההכנסה. כמו כן, אדם שנפגע רפואית ואין לו אחוזי נכות יכול ללכת לוועדה רפואית משותפת של מס הכנסה וביטוח לאומי ולקבל פטור.

 

תהליך מימוש הזכות

על מנת לממש את זכותך ולקבל את הפטור המגיע לך יש צורך להגיש מספר טפסים למס הכנסה.

הטופס הכללי שיש להגיש הוא טופס בקשה לפטור ממס. יחד עם טופס זה יש לצרף צילום תעודת עיוור או עותק נאמן למקור של פרוטוקול הוועדה הרפואית.

בעלי תעודת עיוור או לקוי ראייה אינם צריכים לעבור וועדה רפואית.

כמו כן, לאלו מכם שגילו שייתכן שבשנים עברו הייתם זכאים לפטור ממס הכנסה, אתם יכולים לבקש החזרי מס רטרואקטיביים לתקופה של 6 שנים אחורה.

אם לא הייתם בוועדה רפואית ניתן להגיש גם טופס בקשה לכך יחד עם בקשה לפטור ממס.

את כל הטפסים האלו ניתן למלא ולשלוח אונליין דרך אתר MoneyBack שמאפשר לכם לבצע דרכו את כל הפעולות הבירוקרטיות ושליחת כל הטפסים ללא צורך לצאת מהבית.

לסיכום, אם אתם לקויי ראייה או בעלי נכות מסוימת כדאי לכם לבדוק אם אתם זכאים לפטור ממס הכנסה, שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

איש עיוור

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

מחשבון דף וכסף
החזר מס לנכה או עיוור

לחיות עם בעיה רפואית זאת משימה מאוד מאתגרת ולא פעם פעולות פשוטות יכולות להפוך לפעולות מאוד קשות לביצוע. לכן, במדינת ישראל, נחקקו חוקים על מנת

כסף
כל מה שרציתם לדעת על ביטקוין

מזה כמה שנים, הולך ומתפשט השימוש במטבע וירטואלי, הקרוי בפי כל בשם "ביטקוין" (BitCoin) השם עצמו מורכב משני ביטויים שגורים, האחד מתחום המחשוב (ביט =

GPS ברכב
השכרת רכב בארץ: כך תחסכו כסף

רבים סבורים כי השכרת רכב היא יקרה ביותר, אולם מדובר בטעות. להלן כל הפרטים השכרת רכב – לא מה שחשבתם אנשים רבים אשר מעוניינים להקל

כמה כסף ראשית
כמה כסף אפשר לקבל דרך החזרי מס?

כל עובד בישראל שהוא תושב המדינה, זכאי לנקודות זכות במס, אבל רבים משתייכים גם לקטגוריות נוספות שמזכות אותם בנקודות, ואינם יודעים זאת. המס החודשי של