חיפוש

היבטים פיננסיים בגיל הזהב

אם בעבר היו קוראים לגיל הזהב כך על שם שיני הזהב הרבות המככבות בפה כל מי שהגיע לגיל גבורות, הרי שהיום לא ברורה סיבת הכינוי הזה. שיני זהב כבר מזמן פסו מן ההיסטוריה, ערמות זהב לא נגישות בכספת בגיל המבוגר, וההפך הוא הנכון, יש היבטים פיננסיים העשויים להקל על ההתמודדות הכלכלית של בני שישים ומעלה, אך רבים מהם לא יודעים על כך.

 

שמים דגש על החיסכון הפנסיוני

בגיל השלישי הכוח הוא כבר לא כבעבר וכך, מבוגרים מוצאים את עצמם יוצאים ממעגל התעסוקה, הם כבר לא מפרנסים, הם מקבלים קצבת פנסיה וזקנה וכך גובה ההכנסה הכללית יורדת במרבית המקרים. תכנון פרישה שם דגש על התאמת גובה ההוצאות בגיל הפרישה, לגובה ההכנסות.

אם בגיל הצעיר אדם שיש לו הוצאות גבוהות יותר מההכנסות הקיימות יכול להחליט לקחת עבודה נוספת להגדלת ההכנסות, הרי שבגיל השלישי הדבר לא מתאפשר במרבית הפעמים וכך, תכנון פרישה מקדים הופך לקריטי במיוחד.

במיוחד כשיש הוצאות לא צפויות כמו בכל שלב בחיים. עיקר ההוצאות בגיל זה הן על הנישה הבריאותית. הגיל עולה וההוצאות הרפואיות עולות יחד איתו. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מוותר על טיפולים רפואיים משפרי חיים רק בגלל מחסור בתקציב… מסיבה זו חשוב להיערך עם הנתונים ולרכוש ביטוחים יעילים, לתכנן את הפרישה היטב ולדאוג לרווחה כלכלית בימי הזקנה.

היבטים פיננסיים

מה עושים כאשר נוצר מחסור בתקציב החודשי?

לא מעט מבוגרים מוצאים את עצמם בגיל המבוגר ללא תכנון פרישה וכך הם מנסים לארגן תקציב חודשי מחושב להתנהלות חכמה יעילה. הבעיה היא שעבור כך צריך הכנסות, ואם אין הכנסות, צריך ליצור אותם. משכנתא הפוכה היא פתרון לבני שישים ומעלה המעוניינים למשכן את הנכס שלהם לטובת הלוואה בתנאים נוחים וכך הם יוכלו לחיות ברווחה כלכלית.

ההמלצה היא ליטול משכנתא הפוכה בליווי צמוד של מקצוענים ולא לפעול באופן עצמאי. כדי לקבל משכנתא הפוכה הדירה צריכה להיות בבעלות מלאה של הלווה. מדובר בהלוואה הניתנת אך ורק לבני שישים ומעלה והלווה עצמו לא משלם את ההחזר עצמו, הגוף המממן משעבד את הנכס ולאחר פטירת הלווה, היורשים יכולים לסלק את החוב כדי לקבל את הנכס לידיהם.

 

החזרים מס בגיל השלישי

מגיל שישים ומעלה יש זכויות מס שונות העשויות לזכות אתכם. יש אתר בשם נדלן טקס אותו מנהלים רואי חשבון המנגישים מידע מקצועי וזמין. באתר תוכלו לקבל מידע על פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירה, פטור ממס על רווחי הון הגיל השלישי. החזרי מס ששולמו בשנים האחרונות ועוד. למעבר לאתר לחצו כאן. אם שילמתם בשנים האחרונות מס שבח לדוגמא, יתכן מאוד שאתם זכאים לקבלת החזר ואתם רק צריכים לבדוק את זכאותכם. איש מקצוע ידע לעשות זאת.

היבטים פיננסיים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מטבעות
כיצד מכינים תלוש שכר?

הכנת תלושי שכר לעובדים מצריכה ידע מקצועי. בתור בעלי עסק המעסיקים עובדים, אתם יודעים כי מדובר בכאב ראש לא קטן. מצאתם חשב שכר מקצועי, הוא

קרא עוד »
דולרים
מה הן הלוואות גמ"ח?

דתות מהוות את אחד מתחומי החיים הכי שנויים במחלוקת. אלו הנמנים בצד של אוהבי הדת, יגידו שהדת מעניקה להולכים בעקבותיה משמעות לחיים, ערכים ואהבת חינם.

קרא עוד »
מחשבון
כל משרות ההייטק לסטודנטים במקום אחד

סטודנטים שלומדים מקצועות שמשתלבים בתחום הייטק כמו אבטחת מידע, לימודי סייבר שונים ועוד תחומים, יכולים לחפש עבודה באתרי האינטרנט השונים ולראות שאכן קיימות משרות סטודנט

קרא עוד »