חיפוש

המדריך המלא לחומרים להרחקת יונים

יצאת לשתות קפה במרפסת, אך נחרדת לגלות שאת הרצפה מעטרת לשלשת ירוקה-לבנה שקשה לנקות? ניסית להתרכז בשליחת מייל אבל המיית יונה הסיחה את דעתך? נשמע שאתה ובני ביתך סובלים מקינון יונים בקרבתכם. זו לא בעיה שכדאי להקל בה ראש, ולכן נרכז כאן את החומרים המיטביים ביותר להרחקת יונים.

 

תרסיסים תעשייתיים להרחקת יונים

ראשית, חשוב לומר שאין מה לחשוש: הדברת יונים אינה חוקית במדינת ישראל וכל חומר הנמכר בארץ לא יוביל להשמדתן של היונים. מספר חברות מציעות תרסיס המפיץ ריח לא נעים עבור בעלי כנף אך אינו בלתי נעים לבני אדם. תרסיס נוסף אינו עובד על בסיס ריח רע אלא על חומר דביק ולא נעים למגע עבור היונים, מה שיגרום להן אי נוחות בעת נחיתה על המשטח המרוסס וככל הנראה ימנע מהן לחזור ולנחות עליו.

תרסיס זה יש לרסס או למרוח על המשטחים הרצויים דוגמת מעקה או חלון. אלו תרסיסים יעילים שאינם מסוכנים לחי או לצומח ועמידים בפני גשם. פתרונות אלו מוצעים למי שטרם הזמין מרחיק יונים מקצועי, שברוב המקרים יציע פתרון יסודי יותר וארוך טווח. מידע מקיף בנושא הרחקת היונים ודרכי ההתמודדות עימן ניתן למצוא למשל באתר https://tzevetg.co.il

ערכות ביתיות להרחקת יונים

לאלו המאמינים ב"תרופות סבתא", לא תאמינו, אבל גם להרחקת יונים יש פתרון ביתי ויצירתי. אז אם אתם מעדיפים ליצור פתרון כזה בעצמכם – הרפואה האלטרנטיבית מציעה אחד, והוא די פשוט. באמצעות תערובת של חומץ ומים, ושילובם עם פלפל צ'ילי חריף ומרוסק, ניתן להגיע לאפקט הרצוי. מומלץ לערבב הכול ולהשאיר את ה"תבשיל" בשמש, אז הוא מגיע לתסיסה ומוכן לשימוש כנגד היונים הטורדניות.

 

נייר כסף – פתרון יצירתי, לא לטווח ארוך

חלק מהאנשים שהתמודדו עם בעיית קינון היונים בביתם, החליטו לנסות ולעטוף את משטחי הנחיתה והרביצה שלהן בנייר כסף ואלומיניום. נייר הכסף מתחמם בשמש, יכול לסנוור את היונים לקראת נחיתתן על המשטח והמגע עימו יוצר תחושה לא נעימה. חיסרון מסוים בפתרון זה הוא הלכלוך שהוא צובר, וכן העובדה שהוא עלול לאבד מהאפקטיביות שלו מהר יחסית.

 

בשורה התחתונה – באיזה חומר להשתמש?

השמדת היונים נמשכה לצערנו עד סוף שנות ה-80. עד אז כל חומרי ההרעלה שהופעלו נגד יונים, הוכחו כלא יעילים ואף גרמו להתרבות היונים באזור בו נעשה המחקר הגדול בנושא. כל החומרים הפעילים נגד יונים הנגישים לנו בחנויות השונות, מתבססים על ריח ומגע לא נעים – אך אינם קטלניים בשום אופן. כך שאם בחרתם לטפל בבעיה באמצעות תרסיסים שונים, תעשייתיים או ביתיים, אין מה לדאוג מפגיעה ביונים בדרך להרחקתן. עם זאת, כמו בכל נושא, מומלץ להתייעץ עם חברות מסודרות ומוכרות להרחקת יונים, להן דרכי פעולה שונות ומוכחות בנושא שיביאו לבטח לתוצאות הרצויות – הרחקתן ממקום מגוריכם, ובתקווה שיהיה זה  לצמיתות.

יונים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא