המדריך המלא לחיסכון פנסיוני

חיסכון פנסיוני הוא חיסכון לימיו של האדם לאחר שפרש לגמלאות, הכסף הנצבר בחיסכון זה יהווה את הכנסתו החודשית לאחר שיסיים לעבוד, זאת לצד קצבת הביטוח הלאומי. בגלל היותו מפוצל למכשירים פיננסיים שונים – ביטוח מנהלים, קרן פנסיה או קופת גמל שמנוהלות על ידי גופים מוסדיים מקצועיים שמשקיעים את כספי הפנסיות בשוק ההון בתקווה למקסם את סכומי הכסף, ישנם דברים שחשוב שכל חוסך ידע. המאמר הזה נועד לתת מעט מידע חיוני בנושא.

 

הדברים שהכי חשוב לדעת על החיסכון הפנסיוני

 • חיסכון פנסיוני בקרן פנסיה ובביטוח מנהלים כולל מלבד החיסכון הפנסיוני אלמנט ביטוחי למקרה של מוות או פגיעה שתמנע מהחוסך לעבוד.
 • במקרה של חס וחלילה מוות יהיו אלה הגופים המוסדיים שיהיו אחראים לשלם ליורשים את כספי הפנסיה החודשית שנצברו.
 • גובה קצבת הפנסיה שיקבל החוסך מרגע שסיים לעבוד ויצא לגמלאות תקבע ביום שבו יסיים הלכה למעשה את עבודתו. זאת בהתאם לסכום שהצטבר בחיסכון לאורך השנים ועל סמך חישובים אקטוארים נוספים.
 • בקרנות הפנסיה ובביטוח מנהלים משתלב בחיסכון הפנסיוני גם אלמנט נוסף – כיסוי ביטוחי. המשמעות – לחוסך יש בפועל כיסוי ביטוחי עד לגיל הפרישה שכולל ביטוח נכות כלומר, אבדן כושר עבודה. החוסך יקבל קצבה חודשית בשל חוסר היכולת שלו להמשיך לעבוד וגם, ביטוח למקרה מוות שממנו יקבלו יורשיו של החוסך סכום חד פעמי או קצבה חודשית במקרה שנפטר בטרם עת.

 

הדגשים החשובים ביותר בקשר לחיסכון הפנסיוני

 • חיסכון בקופת גמל אינו מקנה את האלמנט הביטוחי שקיים בביטוח המנהלים וקרנות הפנסיה. הכספים המופרשים אליה מיועדים אך ורק לחיסכון הפנסיוני ופיצויים.
 • כספים המופקדים לטובת הביטוח הפנסיוני מוגנים מעיקולים ולא ניתן לגעת בהם בשום צורה כל עוד לא נמשכו.
 • כאשר מגיע המבוטח לגיל פרישה ומתחיל לקבל את הקצבה החודשית אז ניתן לרשום עיקול על חלק מהסכום ובתנאי שנשאר למבוטח סכום מינימלי הקבוע בחוק לקיום חייו.

 

החיסכון הפנסיוני צריך להיות מסונכרן לחייך

 • אם מקום עבודתך מספק לך רמת חיים גבוהה עליך לוודא שגם החיסכון הפנסיוני שלך יעניק לך המשך רמת חיים כזאת. גם אם לא זהה שתהיה קרובה ודומה.
 • במידה וחשוב לך לשלוט בכסף שלך תוכל לבחור במוצר פנסיוני שיאפשר לך זאת. תוכל לבחור את מסלול ההשקעה שבו יושקע הכסף שלך ואף להחליט לעבור ממסלול אחד לאחר בכל עת. מדובר במוצר פנסיוני גמיש שמאפשר לך לשנות טעמים וגישות ולהגיב למצב המשק המשתנה.

 

אופציות שחשוב מאוד להכיר

 • חשוב מאוד לשקול כיסוי ביטוחי כחלק מהחיסכון הפנסיוני. במצב שפגיעה או מחלה תמנע ממך להמשיך לעבוד תוכל לקבל קצבה חודשית ולהמשיך להתפרנס ולשמור על רמת חייך מלפני הפגיעה ככל האפשר.
 • כדאי להכניס לחיסכון הפנסיוני גם אלמנט של ביטוח חיים למקרה של מוות בטרם עת לא עלינו, דבר שיבטיח את בני משפחתך עם קצבה חודשית.
 • https://www.t190.co.il

 

ערימת מטבעות ועטים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
חישוב מס
איך מגישים דו"ח מס שנתי?

דו"ח המס השנתי הוא טופס בו רשומות כל ההכנסות החייבות במס והמוכרות לצורך קיזוז מס ממקורות פרנסה כמו עבודה, שכר דירה, שוק ההון, הכנסות בחו"ל

קרא עוד »
מטבעות
3 יתרונות בלקיחת הלוואה

הלוואה היא פתרון מקובל ביותר כמעט לכל צורך אם בפן האישי משפחתי אפילו לטובת פנאי או בפן העסקי – להגשת חלומות ורעיונות יזמיים, פתרונות לבעיות

קרא עוד »
חיסכון כספי
איך אפשר לחסוך לקרן הפנסיה?

הרבה אנשים חיים כל חייהם עם השאלה, "מה יקרה בפנסיה?". פנסיה הינו מושג מפחיד, מדבר על נקודת זמן רחוקה המעלה שאלות וספקות רבות. רוב האוכלוסייה

קרא עוד »