חיפוש

התקן תדלוק אוניברסלי

התקן התדלוק האוניברסלי אשר נכנס לשימוש הופך את חווית התדלוק לקלה, פשוטה ויעילה באמצעות חיישן מיוחד. עדיין לא החלפתם? הגיע הזמן!

מהו התקן תדלוק אוניברסלי?

התקן תדלוק אוניברסלי היא למעשה מערכת הכוללת רכיב קטן ופשוט אשר מותקן ברכב. הרכיב מורכב מטבעת מיוחדת אשר מותקנת על מיכל הרכב וחיישן מיוחד אשר מותקן על משאבת הדלק, שניהם מתממשקים זה לזה ובכך מתאפשר לצרכן לתדלק את רכבו מבלי להיות תלוי בחברת דלק אחת. הדלקן הישן אשר היה מותקן ברכב אינו יכול להיפך לתקן אוניברסלי, ולכן על  יש להתקין התקן ייעודי העומד בתקן 6200 אשר אושר ע"י מכון התקנים. עלותו של ההתקן עולה בין כמה עשרות למאות שקלים, והוא יכול להימכר על ידי כל אחת מחברות הדלק או יצרני התקני התדלוק, בהתאם למשא מתן אותו מנהל הצרכן. התקנת הדלקן האוניברסלי פשוטה ומהירה ובתום ההתקנה יכול הצרכן לתדלק את רכבו בכל תחנה אשר ייבחר, בשני תנאים: בתחנת הדלק קיימים התקני תדלוק אוטומטיים ובין הצרכן הרכב לחברת הדלק או יותר קיים הסכם התקשרות. התקן התדלוק האוניברסלי מאפשר תדלוק ללא צורך בתשלום במעמד הרכישה

כיצד השפיע התדלוק האוניברסלי על ענף הדלק?

 בזכות התקן התדלוק האוניברסלי, נפתחת לראשונה בתולדות מדינת ישראל התחרות בענף הדלק אשר ע"פ ההערכות מומחים בתחום סבורים כי לאחר שהתקן התדלוק האוניברסלי ייכנס לשימוש מלא בשנת 2019, תוביל להוזלה משמעותית ודרמטית בעלויות הדלק למגזר העסקי, ובהמשך גם למגזר הפרטי, זאת לאור הגברת התחרות.

 

למי ההתקן מתאים?

התקן התדלוק האוניברסלי מתאים יותר לגופים המנהלים ציי רכב כגון חברות גדולות, חברות הסעה ותובלה וכן מוסדות וארגונים זאת מאחר והם עושים שימוש בהתקני תדלוק אוטומטיים עבור העובדים המחזיקים ברכב חברה, אך המגמה היא גם לאפשר בעתיד לצרכנים פרטיים להתקין ברכבם התקן תדלוק אוניברסלי, במידה וגופים שונים ייכנסו לתחרות וישווקו התקני תדלוק אוניברסליים, ובכך יאפשרו גם לצרכנים פרטיים לקבל מההנחות אותם מקבלים .במגזר העסקי

 

היתרונות של התקן התדלוק האוניברסלי

להתקן יתרונות רבים, אשר משפרים מאוד את חווית התדלוק של הלקוח כאשר למעשה כעת אפשרות לתדלוק מהיר, בלי עיכובים והמתנה מיותרת. בנוסף, בסוף כל חודש מקבל הצרכן חשבונית אחת שמרכזת את כל התדלוקים מידי חודש, מה שמאפשר שליטה ובקרה בהוצאות הדלק, נדבך חשוב ביותר עבור חברות אשר מעוניינות לבצע פיקוח אחר העובדים בצורה מיטבית לגבי נתוני הצריכה של הרכב, היכן תודלק, באיזה סכום הייתה כל פעולה.  החל מ- 1 בינואר 2019, רק כלי רכב בהם הותקנו התקנים תדלוק אוניברסליים יוכלו לתדלק ולא יתאפשר תדלוק בהתקנים של החברות השונות. מאחר ומדובר בפיתוח ישראלי מקורי ומאובטח, גורמים רבים סבורים כי מדינות נוספות יעשו גם הן שימוש בתקן בהתקן התדלוק הישראלי.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא