חיפוש

חוקי האינטרנט – דברים שאתם חייבים לדעת

הרגלי אינטרנט רשלניים עלולים להותיר רבים ממשתמשיו חשופים לתרמיות, גניבת זהות ופגיעה פיזית בידי אנשים שפגשו באינטרנט. עם יותר משתמשים הגישה לאינטרנט דרך מכשירים ניידים, סיכונים אלה משתנים וצומחים במהירות.

אף על פי שאפליקציות מתרחשות יותר באינטראקציות המקוונות היומיות של מרבית האתרים המסורתיים, אין זה אומר שכללי הבטיחות באינטרנט הבסיסיים השתנו. האקרים עדיין מחפשים מידע אישי בו הם יכולים להשתמש כדי לגשת לכרטיס האשראי ולפרטי הבנק שלך.

גלישה לא בטוחה יכולה להוביל גם לאיומים אחרים – החל בתגובות או תמונות אישיות מביכות, שבעבר לא מקוונות כמעט בלתי אפשרי למחוק, ועד להתערבב עם אנשים שהיית מעדיף שלא היה להם קשר איתם.

 

לפניכם מספר חוקי אינטרנט שחייבים לדעת:

 

שמור על מידע אישי מקצועי ומוגבל

מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים אינם צריכים לדעת את מצב היחסים האישיים שלך או את כתובת הבית שלך. הם אכן צריכים לדעת על המומחיות שלך ועל הרקע המקצועי שלך, וכיצד ליצור איתך קשר. אל תעביר מידע אישי טהור לזרים באופן אינדיבידואלי – אל תעביר אותו למיליוני אנשים ברשת.

 

שמור על הגדרות הפרטיות שלך

משווקים אוהבים לדעת הכל אודותיך, וכך גם האקרים. שתיהן יכולות ללמוד רבות מהגלישה שלך ומהשימוש במדיות החברתיות. אבל אתה יכול לקחת פיקוד על המידע שלך. לדפדפני האינטרנט, אתרים מרכזיים כמו פייסבוק וגם למערכות הפעלה סלולריות יש הגדרות זמינות להגנה על פרטיותך באופן מקוון.

 

וודא שהחיבור לאינטרנט מאובטח

כשאתה נכנס לרשת במקום ציבורי, למשל באמצעות חיבור Wi-Fi ציבורי, שאין לך שליטה ישירה על האבטחה שלה. מומחי אבטחת רשת חוששים מ"נקודות קצה" – המקומות שבהם רשת פרטית מתחברת לעולם החיצון.

נקודת הקצה הפגיעה שלך היא חיבור האינטרנט המקומי שלך. וודא שהמכשיר שלך מאובטח, ובמידה ואתה נדרש למסור פרטים כמו מספר חשבון הבנק שלך או מעוניין ברכישת מקוונת מאתרים שונים, רצוי שתמתין לזמן טוב יותר שבו תוכל להתחבר לרשת Wi-Fi מאובטחת.

 

היה זהיר במה שאתה מוריד

המטרה העיקרית של פושעי רשת היא להערים אותך בהורדת תוכנות זדוניות – תוכנות או אפליקציות הנושאות תוכנה זדונית או מנסות לגנוב מידע. תוכנה זדונית זו יכולה להיות מחופשת לאפליקציה: כל דבר, ממשחק פופולרי וכלה שבודק תנועה או מזג אוויר. אל תוריד אפליקציות שנראות חשודות או מגיעות מאתר שאתה לא סומך עליו.

אמצעים נוספים כמו בחירת סיסמאות חזקות, שמירה על תוכנת אנטי ווירוס מעודכנת ככל שניתן ונקיטת אמצעי זהירות בכל הנוגע לתוכן שאתה מפרסם יעזרו גם כן בשמירה על המידע שלך מפני הסכנות הקיימות ברחבי הרשת.

אנשי מקצוע בניית אתרים לעסקים יעניקו לעסק שלכם את כל הכלים הדרושים לאתר שלכם לעמוד תחת חוקי האינטרנט ויעזרו לכם לשמור על פרטיות המידע שלכם מול אותם סכנות הפזורות באינטרנט.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
טופס רשלנות רפואית
המדריך לנפגעי רשלנות רפואית

חוששים כי אתם או יקיריכם נפלתם קורבן לרשלנות רפואית? חשוב מאד להכיר מספר עובדות חשובות על מנת להביא לטיפול מהיר ולפיצוי כספי לכיסוי ההוצאות הרפואיות

קרא עוד »
מה אומר חוק שירותי תעופה
מה אומר חוק שירותי תעופה

בתקופה האחרונה ישנה התעניינות רבה מצד גולשים שמבקשים להכיר את חוק שירותי התעופה מקרוב. עובדה זו הגיעה לידינו והחלטנו שלא להישאר אדישים לנוכחותה. לכן, הוצאנו

קרא עוד »
פשעי מחשב וסייבר
מה עושה יחידת הסייבר במשטרה?

בעידן שבו הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, עלייתם של פשעי מחשבים וסייבר הפכה לדאגה דחופה. כדי להתמודד עם האיום חסר התקדים הזה,

קרא עוד »