חיפוש

טויוטה

מהי חברת טויוטה?

חברת טויוטה היא יצרנית הרכב הגדולה ביותר בעולם. החברה מעסיקה קרוב ל-280 אלף עובדים ברחבי העולם, כשחלק גדול מהם עובד בעיר טויוטה ביפן. לאחרונה עלתה העיר לכותרות, לאחר שהחברה הורידה מעט את פעילותה במקום.

בעיר, שנקראה בעבר "קורומו" ישנם לא פחות משנים עשר מפעלים השייכים לחברה. לכל מפעל יש התמחות שונה. בחלק מהמפעלים מייצרים את חלקי הרכב, בחלקם המרכב, ובמפעלים אחרים עושים מחקרים, עיצוב, פיתוח, ועוד. בעיר הסמוכה, טוקאי, הוקם נמל מיוחד שדרכו מתבצע ייצוא רכבי טויוטה לכל רחבי העולם.

במשך שנות פעילותה מקימה חברת Toyota מפעלים רבים נוספים ביפן וגם במדינות נוספות באירופה, ברזיל, אוסטרליה, ארצות הברית, הודו ומדינות נוספות. ב-66' משיקה החברה לראשונה את מכונית טויוטה קורולה. מדובר במכונית משפחתית קטנה יחסית בזמנו, אבל היא נמכרת בגדול- קרוב ל-30 מיליון יחידות מוכרת Toyota מדגם זה באותו זמן. המותג היוקרתי יותר הלקסוס יוצא לאור ב- 89' והוא משווק בעיקר בשוק האמריקאי ומהווה תחרות לדגמים היוקרתיים שבאו מאירופה.

ממש לא מזמן, ב-2007 התפרסם כי טויוטה מוכרת ברבעון הראשון של השנה מספר רב יותר מהשיאנית באותו זמן, הלא היא ענקית המכוניות האמריקנית ג'נרל מוטורס. מדובר, ללא ספק בהצהרת אמון של הנהגים בכל רחבי העולם בחברת טויוטה.

המותגים המוכרים ביותר של חברת טויוטה Toyota הם הלקסוס המפוארת, הקורולה, קארינה והסאיון.

כיום מייצרת Toyota כ-60 דגמים בו זמנית בכל רחבי העולם. אבל לא כולם נמכרים בכל מקום אלה מתואמים לקהל היעד שלהם. רוב הדגמים מתואמים לאופי של המדינה, לדרישות הייחודיות שלה, לתנאי הכביש לתרבות הנהיגה וכדומה. דגמי טויוטה הנמכרים בישראל הם:

טויוטה קורולה – מכונית משפחתית (סדאן), שנחשבת לנמכרת ביותר בכל העולם. מדובר בסוס עבודה אמין המשלב ביצועי כביש טובים ונוחות נסיעה.

טויוטה יאריס – בתחילת דרכה יועדה בעיקר לנסיעות עירוניות. רכב עדין ואורבאני משהו. עכשיו כבר לא מדובר בצעצוע עירוני. בדור הנוכחי, היאריס היא מכונית נוחה ומרווחת המצוידת במנוע חסכוני בדלק . המכונית מצוידת בתיבת ההילוכים אוטומטית רובוטית.

טויוטה פריוס – הדגמים החדשים בישראל היברידיים. רוב הזמן הרכב עובד על שני מנועים: בנזין (1.5 ליטר) וחשמל. טויוטה פריוס היא מכונית אלגנטית, קלאסה אמיתית, שיקית, מרווחת מאוד, נוחה וכמובן חסכונית.

טויוטה אוונסיס – מכונית יוקרה מעוצבת היטב ובעלת מראה מכובד. היא ניחנה בעיצוב חדשני, מרשים ובולט על הכביש וגם במגרש החנייה. גם העיצוב הפנימי שובה והמכונית מרווחת מאוד. ביצועי הרכב טובים ומדובר במכונית מנהלים שיכולה בקלות לשמש גם את המשפחה בעיקר בזכות צריכת דלק חסכונית מאוד.

דגמים נוספים של טויוטה בארץ הם הפריוויה (מיניוואן פופולארי למשפחות), טנדר הטויוטה היילקס שהוא אחד מרכבי השטח הנמכרים בישראל, הראב (רכב הפנאי), הקאמרי הקטנה והחסכונית – נפוצה יותר בארצות הברית, והלנדקרוזר מלך השטח.

עוד בנושא טויוטה : ביטוח טויוטה

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא