חיפוש

החזקתם טלפון בנהיגה מה העונש על כך

אחד הגורמים העיקריים המחוללים תאונות דרכים בישראל ובעולם הוא נהגים שאינם מתאפקים משתמשים בטלפון שלהם בזמן הנהיגה.

לכן משטרת ישראל מקפידה מאוד לאכוף כל מה שקשור לשימוש בטלפון בזמן נהיגה.

מה בדיוק העונש על כך? כיצד המשטרה נוהגת לאכוף את החוק הזה? האם ניתן לערער במידה והסתבכתם עם רשויות החוק? על כל השאלות האלו נענה:

 

מה העונש על נהיגה עם טלפון ביד?

נתחיל מהתשובה העיקרית – העונש המקובל על שימוש בטלפון בזמן נהיגה הינו קנס כספי בגובה של 1000 ₪ ו8 נקודות. במידה ואתה משתמש בטלפון המונח על דיבורית ככל הנראה שלא תסתבך עם רשויות החוק מכיוון שהחוק מתיר שימוש לצרכי שיחה בטלפון המונח על דיבורית. במידה והטלפון נפל מהדיבורית ואתה רוצה להרים אותו להחזיר לדיבורית גם במקרה זה הינך תהיה פטור מקנס.

יחד עם זאת במידה ואתה מחזיק בטלפון ביד אתה בהחלט עלול לקבל קנס ולסכן את הסובבים אותך על הכביש. בין היתר אתה מפר את החוק המחייב אותך להיות עם שני ידיים על ההגה. במקרה כזה בהחלט תקבל דוח על טלפון.

 

כיצד המשטרה אוכפת את החוק הזה?

אם פעם המשטרה היית אוכפת את החוק הזה באמצעות נסיעה שגרתית עם הניידת וראייה כי נוהגים מסוימים משתמשים בטלפון, היום ישנם יחידות אכיפה מיוחדות, שוטרים על אופנועים שעיקר ייעודם הוא לראות אם ישנם נהגים המפרים את החוק ומשתמשים בטלפון בזמן הנהיגה.

הסיבה לכך היא הכניסה הדרמטית של הטלפון לחיינו והשימוש ההולך וגובר בסמארטפון בשגרת חיינו ובפרט בזמן הנהיגה.

 

האם ניתן לערער?

במידה והינך משוכנע כי השוטר שהביא לך את הקנס עשה זאת שלא בצדק עקב העובדה כי כמו שציינו לעיל, ייתכן והטלפון בסך הכל נפל לך מהדיבורית והרמת אותו בשביל להחזיר אותו למתקן הרלוונטי, בהחלט ניתן לערער ולנסות להתמודד עם השלכות העונש שקיבלת על המעשה.

נהיגה עם טלפון מהווה לאחד העבירות הנפוצות ביותר במידה, ולא רק בתחום התעבורה. ככה זה כשהשימוש בטלפון הפך לדבר שבשגרה וכל הזמן אנחנו מחפשים לקרוא משהו, לצרוך תוכן וליצור קשר עם החברים והמשפחה שלנו.

יחד עם זאת זה עשוי להיות מסוכן במיוחד כאשר אנחנו על הכביש ולכן אוכפים את החוק הזה באורח דרמטי מאוד בכלל הכבישים בארץ.

כמו שציינו, ניתן להשתמש בשירותם של עורכי דין המתמחים בתעבורה ויידעו לתת לכם ייעוץ מקצועי. משרד עורכי דין מקצועי בכל מה שקשור לתעבורה יהיה משרד עורכי דין שמתמחה רק או שעיקר עבודתו בתחום הזה.

עורך דין איכותי יוכל לבטל לכם את הקנס שקיבלתם במידה והצדק אכן עימכם, בכל מקרה אם אתם חושבים שעשו לכם עוול אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם משפטי שיוכל לסייע לכם – היכנסו ללינק לשירות עריכת דין בתחום התעבורה! https://akrewi.co.il

 

איש משפט
איש משפט
רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מה אומר חוק שירותי תעופה
מה אומר חוק שירותי תעופה

בתקופה האחרונה ישנה התעניינות רבה מצד גולשים שמבקשים להכיר את חוק שירותי התעופה מקרוב. עובדה זו הגיעה לידינו והחלטנו שלא להישאר אדישים לנוכחותה. לכן, הוצאנו

קרא עוד »
פשעי מחשב וסייבר
מה עושה יחידת הסייבר במשטרה?

בעידן שבו הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, עלייתם של פשעי מחשבים וסייבר הפכה לדאגה דחופה. כדי להתמודד עם האיום חסר התקדים הזה,

קרא עוד »
עוד מקרקעין
חשיבותו של ביטוח בעלות במקרקעין

ביטוח רכוש ממלא תפקיד מכריע בתחום הנדל"ן, ומספק לבעלי בתים ולמשקיעים שכבה הכרחית של הגנה וביטחון. כאשר נכסים מחליפים ידיים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים סביב בעלות

קרא עוד »