חיפוש

כיצד שיפוצניק יכול להוציא פטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה הוא אחד הפטורים שמאפשרת המדינה לאזרחים שונים לקבל מתשלום מס. החוק מחייב כל אזרח לשלם מיסים שונים, בין אם כחלק מההכנסה הכוללת שלו ובין אם כחלק מביצוע פעולות מסוימות. אזרחים רבים לא מודעים לאפשרות לקבלת פטורים והנחות מרשות המיסים. בעלי מקצוע רבים יכולים לקבל פטורים כאלו במצבים מסוימים. במאמר הבא נסביר כיצד שיפוצניק יכול לקבל פטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה – ככה זה עובד

המדינה גובה מהמשכורות שלנו מס קבוע, הקרוי מס הכנסה. מס הכנסה נגבה מהכנסה שמקורה ביגיעה אישית ומהכנסה שאינה מיגיעה אישית. הכנסה מיגיעה אישית היא למשל עבודה שאדם מבצע באופן יומיומי ומקבל עליה משכורת בסוף החודש בתור שכיר. הכנסה שאינה מיגיעה אישית היא כל הכנסה שלא מוגדרת בחוק כהכנסה מיגיעה אישית.

המס לא נגבה מאיתנו לפי גחמה כזו או אחרת של פיקד שומה ברשות המיסים, אלא לפי מדרגות מס. המדינה קובעת שבין סכומי הכנסה שונים, ייגבו אחוזי מס שונים מהמשכרות של אותו בן אדם. כתוצאה מכך, פטור ממס הכנסה יכול לייצר רווח של עד עשרות אלפי שקלים בשנה לאנשים מסוימים, שנגבים מהם כספים רבים במהלך השנה מהמשכורת.

 

תאונת עבודה

אחד מבעלי המקצוע שיכולים לקבל פטור ממס הכנסה הוא שיפוצניק. שיפוצניקים עובדים לרוב בדירות או בחללים מסוימים במבנים. העבודה שלהם נחשבת לכזאת שיש בה סיכון יחסי גבוה יותר מאשר עבודות משרדיות למשל.

כתוצאה מאותו סיכון, יש לא מעט שיפוצניקים שלצערנו נפגעים בתאונות עבודה. החוק קובע שמי שיכול לקבל פטור ממס הכנסה הוא אזרח עם אחוזי נכות גבוהים, כאשר אחוז הנכות הדרוש הוא 90% כתוצאה מלקות אחת, או 90% כתוצאה מהצטברות של מספר לקויות, שלפחות אחת מהן עומדת על 40%. שיפוצניק שנקלע לתאונת עבודה חמורה, המעמידה אותו על אחוזי הנכות הללו או יותר מכך, זכאי לקבל פטור ממס הכנסה.

 

פטור בסיום העסקה

שיפוצניק שסיים לעבוד אצל המעסיק שלו מסיבות כאלו ואחרות, עשוי להיות זכאי לכספים מסוימים, כמו מענק פרישה או פיצוי עקב פיטורים. אם הסכומים הללו לא עולים על התקרה שקבע החוק, השיפוצניק יוכל לקבל פטור ממס הכנסה על אותם סכומים.

 

פנייה אל רשות המיסים

חשוב לדעת – רשות המיסים לא מעניקה פטורים סתם ככה. כדי לקבל פטור ממס הכנסה יש להגיש בקשה אל רשות המיסים. הבקשה צריכה לכלול את כל המסמכים הדרושים, כפי שמפורט באתר הרשות.

פטור ממס הכנסה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא