חיפוש

האם עדיין רלוונטי להשכיר משרד בתקופת הקורונה?

נגיף הקורונה תפס את כולנו לא מוכנים, ואילץ אנשים רבים לבצע שינוי כיוון במסלול החיים שלהם.

ללכת לעבודה נהיה לפתע עניין של מה בכך, בוודאי לחברות גדולות שמעסיקות עשרות ומאות עובדים.

האם גם בתקופה זו עדיין רלוונטי להשכיר משרד?

 

הסדרי תשלום מיוחדים למשכירי מתחמי עבודה קיימים

עם פרוץ התחלואה בנגיף הקורונה, שוק העבודה בישראל חטף מהלומה קשה – עובדים רבים פוטרו מעבודתם או הוצאו לחל"ת, ורבים מאלו שנשארו בעבודתם נדרשו לעבוד מהבית.

הצורך בריחוק החברתי הביא לכך שמעסיקים רבים מצאו עצמם עם משרדים ריקים, שעליהם הם עדיין נדרשו לשלם שכירות כרגיל. עם זאת, מקומות רבים אשר מציעים משרדים להשכרה בתל אביב (וביתר המקומות בהם יש ריכוז גבוה של מתחמי עבודה להשכרה) באו לקראת המעסיקים, והציעו הסדרי תשלום מיוחדים.

יש כאלו שהציעו פריסה רחבה ונוחה יותר של התשלומים החודשיים, חלק העניקו הנחות משמעותיות בגובה השכירות, וישנם אף כאלו שהקפיאו את התשלום לאור התקופה הקשה ואי הודאות הרב.

 

היערכות לחיים לצד הקורונה

אנו מתמודדים עם נגיף הקורונה כבר מספר חודשים, וההערכות עוסקות בכך שהנגיף ילווה אותנו לעוד זמן לא מבוטל. אי לכך, חשוב להבין שלא ניתן לעצור את שגרת החיים ואת שוק העבודה לאורך זמן. לא כל העובדים יכולים לעבוד מהבית, ולכן גם בתקופה זו בלא מעט מקומות עבודה נדרשים משרדים פיזיים על מנת לעבוד כראוי.

יש להניח ששוק השכרת המשרדים נפגע קשות בתקופה זו, אך עדיין רלוונטי להמשיך ולהשכיר משרדים גם בתקופה זו – כל עוד עבודה מהבית תפגע קשות בעסק ובתפוקה שלו. כמובן שיש לשים לב ששוכרים משרד שאינו צפוף מדי, ולא מצריך התקהלות גדולה של אנשים בחדר אחד (אופן ספייס, למשל, פחות מתאים להשכרה בתקופה של ריחוק חברתי).

 

אולי עדיף לרכוש?

בימים כתיקונם, מעסיקים שרוצים לפתוח משרד צריכים לעמוד בפני דילמה – בשאלה האם לרכוש משרד או להשכיר משרד. משרדים למכירה יהיו יקרים יותר, אך יאפשרו יציבות ואי תלות במקום בשוכר חיצוני. השכרת משרד תהיה זולה יותר, אך בצורה מסוימת תמנע יציבות לטווח הארוך.

בתקופה זו, כל מעסיק נדרש לבצע את החישובים הקונקרטיים לעסק שלו, ולבחון האם משתלם יותר לשכור משרד או דווקא לקנות. יש לקחת בחשבון שאם קונים משרד, הוא עשוי להפוך לנכס מניב וניתן להשכירו במידה ולא עושים בו שימוש.

ניתן לומר שאלו ימים קשים ומבלבלים עבור כלל עובדי המשק, גם בישראל וגם בעולם כולו, ואף אחד לא יודע לחזות מה יקרה בעתיד. עם זאת, חשוב לנסות ולשמור על שגרת חיים רגילה עד כמה שניתן (בתנאים של ריחוק חברתי ועטיית מסכה כמובן) – שכן ייתכן ואנו ניצבים בפני תקופה שיכולה להימשך גם זמן רב.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא