חיפוש

מאזדה

מאזדה – mazda

הישראלים מסתערים על כלי הרכב החדשים, אך מתברר כי בעיקר הם אוהבים את דגמי המכוניות של חברת מאזדה. רק בינואר האחרון נמכרו בישראל 16 וחצי כלי רכב, כשהחברה המובילה בראש טבלת המכירות היא חברת מאזדה כמובן, שמכרה כ-2500 מכוניות, רבות מהן מדגם מאזדה 3.

חברת מאזדה – כך זה התחיל

מאזדה החלה לייצר את כלי הרכב הראשונים שלה כבר ב-1931, אז הוציאה לכביש אופנוע תלת גלגלי מסוג "גו". החברה נוסדה כבר עשר שנים קודם לכן, כשייצרה כלי עבודה לתעשייה וכלי נשק ליפן הגדולה.

את מכוניות הנוסעים הראשונות שלה מייצרת מאזדה בראשית שנות ה-60 והדגם הפופולארי היה מאזדה קרול. ב-84' החברה רשמית נקראת מאזדה. בראשית שנות ה-90 מאזדה מוציאה לשוק מכוניות רבות מוצלחות ובעקבות זאת חברת פורד מנהלת משא ומתן לרכישת חלק מהחברה והיא מקבלת שליטה של 33% ומקבלת חלק מניהול החברה. מצב זה נמשך עד היום ולמעשה פורד אחראית על שיקומה של מאזדה והבאתה למקום בו היא נמצאת כיום.

גם היום ניתן למצוא דמיון רב בין מכוניות פורד לדגמים מסוימים של מאזדה, כמו למשל האסקייפ מול מאזדה טריביוט ולעיתים הפלטפורמות משותפות.

 

מאזדה – הדגמים הפופולאריים

משנת 2002 החלה החברה לייצר מכוניות מוקפדות יותר בעלות ביצועי מנוע משופרים ובעלות עיצוב דינאמי והתאמה טובה יותר למשתמש.

מכוניות מאדה מגיעות לישראל כבר ב-92' והיבואן הוא חברת "דלק". הדגמים הפופולאריים הראשונים והמוכרים לכולם הם מאזדה 626, 323, 121, MX3. בהמשך הגיעה ה-MPV המסחרית שצברה אוהדים רבים בקרב משפחות ברוכות ילדים והסעות.

ההצלחה הייתה כה גדולה, עד שבראשית שנות ה-90' תופסת החברה את הנתח הגדול ביותר בשוק המכוניות בארץ באותה תקופה. מה שייחד ומייחד את מאזדה עד היום הוא הפופולאריות שלהם בציי הרכב. רוב המכוניות של החברה נמכרות לציי רכב ומשם לחברות ההשכרה והליסינג. כתוצאה מכך, רוב רכבי החברות, בעיקר חברות הייטק, הן מסוג מאזדה. עד היום מחזיקה החברה במקום הראשון בישראל במכירת רכבים, וישראל נחשבת לאחד השווקים החשובים שלה. אם מדברים על דגמים. הדגם החביב והנמכר ביותר בישראל הוא מאזדה 3, כשאחריו מופיעה מאזדה 6 – אחת ממכוניות המנהלים המובילות בישראל. קצת יותר משנתיים אחרי השקתו של דגם זה, זוכה מאזדה 6 למתיחת פנים ושיפור אקולוגי למנועי 2 ליטר בנזין. גם הדגם המשפחתי מקבל פרונט דומה מעט יותר לקו העיצובי העכשווי של אחיו, אבל זה פחות מודגש מהמאזדה 3 החדשה. בכל מקרה, המראה משדר יוקרה.

גם השיווק של מאזדה עבר שדרוג מהותי. הוא צבעוני יותר מבעבר ובכלל ביחס לכל המתחרות והשיווק בכל סוגי המדיה הוכיח את עצמו בכל רחבי העולם.

הדגמים המוכרים ביותר שייצרה החברה עד כה, הם מאזדה 3 המשפחתית המובילה, מאזדה 6 המשפחתית הגדולה יותר, מאזדה 626, מאזדה MPV, 323 ועוד.

עוד בנושא מאזדה : ביטוח מאזדה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא