מה הסיכוי שרופא השיניים שלכם התרשל בתפקידו במהלך טיפול?

מבחינה סטטיסטית, קיים סיכוי יחסית גבוה לכך שרופא השיניים שלכם התרשל במהלך הטיפול. אז מה עושים אם מתעורר חשד כזה ולמה חשוב לפנות אל עורך דין מקצועי כמה שיותר מוקדם? הנה המדריך המלא

רופא שיניים שמתרשל בתפקידו עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים לאיכות החיים של המטופל. בטווח הקצר, הנזקים עלולים לבוא לידי ביטוי בחניכיים, בשיניים ובמראה האסתטי. בטווח הבינוני והארוך, הסכנה היא מפני התרשלות שתגרום לפגיעה בתפקוד של חלל הפה והלסת.

הבעיה היא שמי שעוברים טיפולי שיניים ואף נפגעים מרשלנות, לא תמיד מודעים לכך. לכן, מה שצריך לעשות זה להכיר את הסיכוי לכך שרופא השיניים שלכם התרשל בתפקידו ואף להבין שמדובר על נתון סטטיסטי יחסית גבוה. מכאן והלאה, הטיפול באירוע עובר למישור המשפטי.

 

החשיבות של התייעצות עם עורך דין

התייעצות עם מומחים דרך מקורות מידע אמין כגון https://www.df-law.co.il/רשלנות-רפואית-בטיפול-שיניים/ מגלה שרשלנות רפואית של רופאי שיניים היא אירוע שכיח יותר מכפי שנהוג לחשוב. אז עם מתייעצים עם עורך דין שמגיע מהתחום ומכירים אותו, מפנימים שזה לא אירוע נדיר ושיש מה לעשות כדי לדרוש מהרופא לקחת אחריות על מעשיו.

אבל כמו עם מקרים אחרים של רשלנות רפואית, חוסר הידע של המטופלים לגבי מהי רמת הזהירות הסבירה ומה נחשבת סטייה ממנה – עלול למנוע מהם את הזכות להגיש תביעת רשלנות רפואית ולקבל פיצוי כספי הולם. כאן, הפתרון הוא להתייעץ עם עורך דין כמה שיותר מוקדם ולבדוק את נסיבות המקרה.

 

מה מאפיין מקרים של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים?

האמת היא שאין הבדל מהותי בין סוגים שונים של רשלנות רפואית. למעשה, החוק מגדיר באופן כללי ועקרוני מהי רשלנות רפואית – ולא בהכרח איך באה לידי ביטוי רשלנות רפואית במקרים ספציפיים של טיפול שיניים לעומת למשל רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית באבחון מחלות אונקולוגיות וכן הלאה.

במילים אחרות, מה שצריך לבדוק זה האם התקיימו התנאים הבסיסיים שבגינם ניתן לבסס את הטענה לגבי רשלנות של רופא שיניים. בשביל לבסס טענה כזו, צריך להראות שרופא השיניים התרשל מתפקידו.

לפי דיני הנזיקין, רשלנות רפואית מן הסוג הזה באה לידי ביטוי בסטייה מרמת הזהירות הסבירה. אם בגלל אותה סטייה מרמת הזהירות הסבירה גם נגרם נזק למטופל, שהיא נמנע אלמלא הסטייה, קמה עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

 

מדוע להגיש תביעת רשלנות רפואית?

תביעת רשלנות רפואית דורשת התגייסות והשקעה של זמן ומשאבים. עם זאת, היא משתלמת: באמצעות תביעה כזו, ניתן להשיג פיצוי כספי גבוה והולם בגין הנזק הגופני ועוגמת הנפש.

יתרה על כך, תביעת רשלנות רפואית היא חובה מוסרית לכל דבר ועניין. אם רוצים למנוע ממקרים כאלה לחזור, צריך לייצר הרתעה ולהגיש תביעה באופן מנומק ומבוסס.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
פטיש
מה ההבדל בין צוואה לירושה?

דיני הירושה בישראל הסדירו את אופן חלוקת עיזבונותיהם של נפטרים ליורשים. חוק הירושה הבדיל בין מצב בו אדם כתב טרם פטירתו צוואה בה הוא הורה

קרא עוד »
משקל
מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה

קרא עוד »