מפזר חום או רדיאטור – מה יותר חסכוני

החורף המתקרב מביא איתו את הדילמה באיזה מכשיר חימום להשתמש ומה יהיה חסכוני יותר.

המאמר יבדוק איזה מכשיר חסכוני יותר, מפזר חום או רדיאטור, או שמא מכשיר אחר?

 

שימוש ברדיאטור

הרדיאטור הוא מכשיר חשמלי בעל צלעות חימום המספקות את החום הרצוי. ככל שיש יותר צלעות, פעולת החימום של הרדיאטור גבוהה יותר. את הרדיאטור ניתן לנייד בבית ולעשות בו שימוש בכל מקום בו אנו נמצאים. על אף זאת, לוקח לו זמן עד שהוא מתחמם. הרדיאטור הוא מכשיר זולל חשמל ואינו משתלם מבחינה חסכונית. כמוהו גם מפזר החום. למעשה יוצא של כל שעת שימוש ברדיאטור או במפזר חום, תעלה לכם שקל בהשוואה למזגן שהשימוש בו עולה 30 אג' לדקה.

 

שימוש במפזר חום

מפזר חום הוא מכשיר קטן בעלות זולה אך זולל חשמל גדול ויקר. הוא יעיל מבחינת ניידות וחימום של חדרים קטנים. ישנם מפזרי חום מסוג מזגנית הפועלים על שלט, אך אינם מחממים היטב את החלק התחתון של החדר. כמו כן, פיזור החום של מפזר חום אינו אחיד ולכן אינו מחמם דיו. זהו המכשיר הכי זללני כיוון שהוא צורך 1.710 ואט. לעומתו, בהפרש לא גדול הרדיאטור צורך 1,640 ואט ואילו המזגן צורך הכי פחות חשמל – 827 ואט. ניתן להתייעץ עם חשמלאי מוסמך לגבי מכשיר החימום האידאלי והמתאים ביותר לצרכים שלכם וכך לחסוך בעלויות מיותרות.

 

מהו המכשיר החשמלי לחימום המומלץ ביותר?

אם משווים בין רדיאטור למפזר חום שניהם מכשירים ניידים, שניהם זוללי חשמל ושניהם מחממים שטח קטן. המכשיר הצורך הכי פחות חשמל הוא המזגן. לעומת זאת, עלות הרכישה שלו גבוהה יותר מהמכשירים האחרים, אך משתלמת לאורך זמן. בשל העובדה שהמזגן גם מקרר את הבית בקיץ ולא פועל רק לצורך חימום בחורף, היתרונות שלו מחפים על המחיר. מלבד זאת הוא בטיחותי יותר ומפזר חום או קור בצורה אחידה. ניתן לחמם חללים גדולים ולא רק חדרים קטנים. היכולת לכוון את הטמפרטורה לצרכים שלנו היא יתרון חשוב שאין למפזר החום או לרדיאטור. יתרה מכך, המזגן הוא המכשיר הכי חסכני מבחינת צריכת החשמל.

 

מכשירי חימום אחרים

כולם מכירים את תנורי החימום בעלי הספירלות שאינם עולים הרבה מבחינת המכשיר עצמו, אך יקרים מבחינת עלות החשמל. אם מדובר על חימום בתנור גז או סולר, עלותם אף יותר יקרה. שימוש בתנור גז יעלה כ-2 ₪ לשעה ושימוש בתנור העובד על סולר יעלה כ-4 ₪ לשעה. לעומתם השימוש בתנור חשמלי יעלה כמו שימוש במפזר חום וברדיאטור. התנור מתחמם יותר מהר מהרדיאטור אך מחמם רק באופן נקודתי. אפשרות נוספת הוא שימוש בקמין וארובה שהתקנתם יקרה מאוד או בקמין חשמלי שעלותו יקרה מאוד גם מבחינת חיסכון בחשמל.

 

מכשיר חשמלי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא
וורדים
סידורי פרחים טרנדיים לשנת 2021

הקורונה גרמה לרבים מאתנו להישאר בבית ימים ארוכים, וכמה אפשר לראות את הסלון מהבוקר ועד הערב? כדי לשנות קצת את האווירה בבית, יחידים, זוגות ומשפחות

קרא עוד »
 5 חברות מומלצות למכונת תפירה

מתלבטים לגבי רכישה של מכונת תפירה? ובכן, להלן חמש חברות מומלצות אשר מאפשרות לכן לרכוש מכונת תפירה מותאמת אישית, כמו גם טכנולוגית. כל הפרטים –

קרא עוד »