חיפוש

מפזר חום או רדיאטור – מה יותר חסכוני

החורף המתקרב מביא איתו את הדילמה באיזה מכשיר חימום להשתמש ומה יהיה חסכוני יותר.

המאמר יבדוק איזה מכשיר חסכוני יותר, מפזר חום או רדיאטור, או שמא מכשיר אחר?

 

שימוש ברדיאטור

הרדיאטור הוא מכשיר חשמלי בעל צלעות חימום המספקות את החום הרצוי. ככל שיש יותר צלעות, פעולת החימום של הרדיאטור גבוהה יותר. את הרדיאטור ניתן לנייד בבית ולעשות בו שימוש בכל מקום בו אנו נמצאים. על אף זאת, לוקח לו זמן עד שהוא מתחמם. הרדיאטור הוא מכשיר זולל חשמל ואינו משתלם מבחינה חסכונית. כמוהו גם מפזר החום. למעשה יוצא של כל שעת שימוש ברדיאטור או במפזר חום, תעלה לכם שקל בהשוואה למזגן שהשימוש בו עולה 30 אג' לדקה.

 

שימוש במפזר חום

מפזר חום הוא מכשיר קטן בעלות זולה אך זולל חשמל גדול ויקר. הוא יעיל מבחינת ניידות וחימום של חדרים קטנים. ישנם מפזרי חום מסוג מזגנית הפועלים על שלט, אך אינם מחממים היטב את החלק התחתון של החדר. כמו כן, פיזור החום של מפזר חום אינו אחיד ולכן אינו מחמם דיו. זהו המכשיר הכי זללני כיוון שהוא צורך 1.710 ואט. לעומתו, בהפרש לא גדול הרדיאטור צורך 1,640 ואט ואילו המזגן צורך הכי פחות חשמל – 827 ואט. ניתן להתייעץ עם חשמלאי מוסמך לגבי מכשיר החימום האידאלי והמתאים ביותר לצרכים שלכם וכך לחסוך בעלויות מיותרות.

 

מהו המכשיר החשמלי לחימום המומלץ ביותר?

אם משווים בין רדיאטור למפזר חום שניהם מכשירים ניידים, שניהם זוללי חשמל ושניהם מחממים שטח קטן. המכשיר הצורך הכי פחות חשמל הוא המזגן. לעומת זאת, עלות הרכישה שלו גבוהה יותר מהמכשירים האחרים, אך משתלמת לאורך זמן. בשל העובדה שהמזגן גם מקרר את הבית בקיץ ולא פועל רק לצורך חימום בחורף, היתרונות שלו מחפים על המחיר. מלבד זאת הוא בטיחותי יותר ומפזר חום או קור בצורה אחידה. ניתן לחמם חללים גדולים ולא רק חדרים קטנים. היכולת לכוון את הטמפרטורה לצרכים שלנו היא יתרון חשוב שאין למפזר החום או לרדיאטור. יתרה מכך, המזגן הוא המכשיר הכי חסכני מבחינת צריכת החשמל.

 

מכשירי חימום אחרים

כולם מכירים את תנורי החימום בעלי הספירלות שאינם עולים הרבה מבחינת המכשיר עצמו, אך יקרים מבחינת עלות החשמל. אם מדובר על חימום בתנור גז או סולר, עלותם אף יותר יקרה. שימוש בתנור גז יעלה כ-2 ₪ לשעה ושימוש בתנור העובד על סולר יעלה כ-4 ₪ לשעה. לעומתם השימוש בתנור חשמלי יעלה כמו שימוש במפזר חום וברדיאטור. התנור מתחמם יותר מהר מהרדיאטור אך מחמם רק באופן נקודתי. אפשרות נוספת הוא שימוש בקמין וארובה שהתקנתם יקרה מאוד או בקמין חשמלי שעלותו יקרה מאוד גם מבחינת חיסכון בחשמל.

 

מכשיר חשמלי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
כניסה לבית
הכל על בחירת בית מזוזה מעוצב

מזוזה נמצאת ברוב הבתים בישראל, כחלק משמעותי ועיקרי בבית. לפי המצווה והדת היהודית יש לתקוע מזוזה בכל בית יהודי. המזוזה מורכבת מקלף ובית מזוזה בו

קרא עוד »
חתן
3 דרכים לקבלת ברכה מהרבי

כיום כמו בעבר, פונים אל הרבי מליובאוויטש חסידים רבים ומבקשי ישועה מכל החוגים על מנת לבקש עצה ותושיה ולהיענות בברכה. מכתבים לרבי מכונים "פדיון נפש"

קרא עוד »
עמדת שטיפת ידיים
סוגים שונים של מייבש ידיים

שנת 2020 שינתה את החיים של רבים מאתנו. אפשר לומר בוודאות שאחד השינויים המשמעותיים שבאו לידי ביטוי בשנה הזו ועדיין נותרו בחיים שלנו נוגעים לתחום

קרא עוד »