חיפוש

משכנתא גרייס – כל מה שצריך לדעת

עולם המשכנתאות מציע לנו מגוון מסלולים שפעמים רבות אין לנו מושג במי מהם עדיף לנו לבחור. היות והעניין הזה אינדיבידואלי לחלוטין, רצוי מאוד להבין מה הסיפור האישי שלכם מאפשר לכם, ואיזה מסלול הוא המשתלם ביותר עבורכם. אחד מהמסלולים שמוצעים בין האפשרויות השונות הוא מסלול של משכנתא גרייס, אבל מה זה בכלל אומר? אז לא, גרייס הוא לא רק שם נשי אמריקאי, הוא מונח כלכלי שמאוד כדאי להכיר. אז בואו נעשה סדר בדברים: משכנתא גרייס – כל מה שצריך לדעת.

 

משכנתא גרייס – נעים מאוד

אז בואו נתחיל מהמונח "גרייס" שעומד כאן בפני עצמו. גרייס הוא מונח כלכלי שמתייחס לדחייה של תשלומים עד מועד כלשהו. משכנתא גרייס למעשה פועלת בצורה תואמת – במסלול של משכנתא גרייס אתם יכולים לדחות את התשלומים עבור החזר הכספים למועד שאותו תקבעו ביחד עם הבנק.

 

למי משכנתא גרייס מתאימה?

משכנתא גרייס אינה מתאימה לכולם, ובמקרים מסויימים היא בכלל לא כדאית. לעומת זאת, אנשים שאין להם את היכולת לשלם תשלומי החזר בחודשים בראשונים מרגע חתימת הסכם המשכנתא יכולים בהחלט להנות מהתנאים שמשכנתא גרייס מאפשרת.

לדוגמה, אנשים רבים שלוקחים משכנתא עבור דירה שעוד איננה בנויה ובמקביל חיים בדירה שדורשת מהם תשלומי שכר דירה גבוהים – אין להם את היכולת להתחיל להחזיר תשלומים עבור המשכנתא מרגע שהיא נחתמת. זהו כמובן לא המקרה היחיד שבו משכנתא גרייס היא כדאית, והיא רלוונטית עבור כל מי שזקוק לדחייה בתחילת תשלומי ההחזר.

 

גרייס=חסד, ולא רק בפירוש

המילה גרייס באנגלית פירושה "חסד", ולכן השם משכנתא גרייס הוא לא שם אקראי שנבחר לה, אלא מדובר כאן על חסד אמיתי שהבנק עושה איתכם, ומאפשר לכם לדחות את התשלומים שלכם למועד שבו יהיה לכם נוח יותר להחזיר אותם.

 

משכנתא גרייס – כל מה שצריך לדעת

משכנתא גרייס יכולה לבוא לידי ביטוי בשתי דרכים עיקריות: משכנתא גרייס חלקי או משכנתא גרייס מלא. משכנתא גרייס חלקי מתייחסת למצב שבו לווה הכספים ישלם בתקופת החסד רק את התשלומים המתקבלים ממרכיב הריבית, ואילו תשלומי הקרן נדחים למועד שנקבע מראש ביניכם לבין הבנק.

לעומת זאת, משכנתא גרייס מלא מתייחסת למצב שבו בתקופת החסד לא תשולם ולו אגורה אחת שחוקה, שכן גם תשלומי הריבית וגם תשלומי הקרן עצמם יידחו למועד נוח יותר, שגם הוא, כמובן, נקבע מראש ביניכם לבין הבנק.

 

האם משכנתא גרייס היא Too good to be true?

אז כמובן שהבנק הוא לא עמותה ללא מטרות רווח, ולכן גם אם תקחו משכנתא גרייס חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות שלה – וחשוב לנו לציין כבר בשלב הזה, בהחלט יש לה השלכות. איך הן באות לידי ביטוי? פשוט מאוד. אם נסתכל על משכנתא גרייס מלא, חשוב לקחת בחשבון שלאחר התקופה הראשונה שבה לא תשלמו שקל אחד כהחזר, תגיע תקופה שבה תצטרכו להתחיל ולשלם עבור החזרים חודשיים והתשלומים האלו עומדים להיות גבוהים יותר. למה? פשוט מאוד – הפריסה של תשלומי ההחזר שלכם תהיה קצרה יותר, ולכן המשכנתא כולה תהיה יותר יקרה.

אם נסתכל על גרייס חלקי שבו, כאמור, אתם משלמים את מרכיב הריבית, בתום תקופת החסד תתחילו לשלם גם את כספי הריבית אך גם את כספי הקרן. איך זה עומד לקרות? הבנק יפרוס את תשלומי הקרן בתקופת ההחזר שלאחר סיום הגרייס, ולמעשה נוצר כאן מצב שההחזרים שתשלמו הם גבוהים יותר מאשר במסלול משכנתא אחר. צריכים עזרה נוספת? למידע לחצו משכנתא אינפו.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משכנתא
תהליך המשכנתא: מהבקשה ועד לסגירה

תהליך לקיחת משכנתא הוא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר שאדם עושה בחייו. בחירת המשכנתא הנכונה והתנהלות נבונה בתהליך יכולים לחסוך למשפחה המון כסף ומאמץ. כדי

קרא עוד »
משכנתא הפוכה

עברתם את גיל 60? זקוקים להלוואה? הכירו את המשכנתא ההפוכה, הלוואה גדולה על בסיס בעלות על דירה.   משכנתא הפוכה – הלוואה לבני 60 פלוס

קרא עוד »
ביטוח משכנתא מגדל

בוחן לקיחת ביטוח משכנתא במגדל ?  יותר מ %50 מכלל האוכלוסייה לוקחים ביטוח משכנתא בלי ייעוץ מקצועי.. ומפסידים עשרות אחוזים שמתבטאים לעשרות אלפי שקלים! אל

קרא עוד »