חיפוש

משכנתא הפוכה

עברתם את גיל 60? זקוקים להלוואה? הכירו את המשכנתא ההפוכה, הלוואה גדולה על בסיס בעלות על דירה.

 

משכנתא הפוכה – הלוואה לבני 60 פלוס

בעוד משכנתא ניתנת לרוב לאנשים צעירים אשר מבקשים לקנות דירה, משכנתא הפוכה, כשמה כן היא, עושה ההפך והבנק בעצם מציע לתת לכם הלוואה על בסיס קיומה של דירה בבעלותכם. האפשרות הזאת ניתנת רק לבני 60 פלוס ורק לאלו אשר מחזיקים בבעלות מלאה בדירה משלהם.

 

פירעון הלוואה ללא החזר חודשי

שוני נוסף בין משכנתא רגילה להפוכה הוא ההחזר החודשי, במשכנתא הפוכה אין צורך בהחזר חודשי קבוע אלא בפירעון ההלוואה במועד לבחירת הלווה או במועדים הרלוונטיים למשכנתא ההפוכה.

  1. בחירת עת הפירעון על ידי הלווה – ניתן להחזיר את ההלוואה בכל זמן שיבחר הלווה, בדומה להלוואות אחרות.
  2. פטירת הלווה – חלק מעיזבונו ילך לבנק על מנת לסגור את ההלוואה שנלקחה במסגרת המשכנתא ההפוכה.
  3. מכירת הדירה – חלק מהרווח על הדירה ילך לבנק לצורך פירעון ההלוואה.

 

שימוש בהלוואה לבחירת הלווה

משכנתא רגילה ניתנת ללווים על מנת לרכוש דירה או נכס ורק למטרה זאת, אך משכנתא הפוכה מאפשרת לקבל הלוואה ולהשתמש בה לכל צורך שירצה הלווה ללא התערבות הבנק – הנה כמה דוגמאות:

  1. שיפוץ הבית
  2. מימון הילדים או הנכדים (תואר, שכ"ד ועוד…)
  3. קניית מכונית
  4. קניית נכס להשקעה או למגורי המשפחה
  5. מעבר לדיור מוגן המותאם לגיל הלווה

 

הריבית עדיין קיימת

אין ספק שאחד המאפיינים העיקריים של עולם המשכנתאות היא הריבית אשר משתנה בין מסלול למסלול, בהמשך לכך שאין החזר חודשי במשכנתא הפוכה, גם הריבית אינה נדרשת לתשלום באופן חודשי, אלא היא פשוט מתווספת ומגדילה את ההלוואה שנלקחה, כך שרק במועד הפירעון היא נדרשת לתשלום.

 

קביעת גובה ההלוואה

  1. ערך הבית – משכנתא הפוכה ניתנת לאחר בדיקת שמאי את הערך הבית. הסכום אשר יקבע על ידי השמאי משפיע על גובה ההלוואה אשר יכולה להינתן לאלו המבקשים אותה.
  2. גיל הלווה – בנוסף לכך שמשכנתא הפוכה ניתנת רק מגיל 60, ככל שהאדם מבוגר יותר כך גם ההלוואה שהוא יכול לקבל עולה. לדוגמא – מעל גיל 90 אחוז המימון אשר מוצע ללווים כבר מגיע ל50 אחוזים מערך הבית בעוד בגיל 60 הוא עומד על כ-20 אחוזים.

 משכנתא הפוכה היא ספק משכנתא ספק הלוואה רגילה אך עדיין נמצאת תחת הכובע של יעוץ משכנתאות כאשר תצטרכו עזרה וסיוע בתחום. בעיקרון מדובר בהלוואה אשר מוצעת וניתנת ללקוחות מעל גיל 60 כך שניתן להשתמש בה בעבור מה שירצה הלווה. החזרת ההלוואה לא דורשת החזר חודשי ואילו ניתן לבצע פירעון בכל שלב שירצה הלווה (בתוספת הריבית) או לחילופין בעת מכירת הבית או פטירת הלווה.

הלוואה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משכנתא
תהליך המשכנתא: מהבקשה ועד לסגירה

תהליך לקיחת משכנתא הוא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר שאדם עושה בחייו. בחירת המשכנתא הנכונה והתנהלות נבונה בתהליך יכולים לחסוך למשפחה המון כסף ומאמץ. כדי

קרא עוד »
ביטוח משכנתא מגדל

בוחן לקיחת ביטוח משכנתא במגדל ?  יותר מ %50 מכלל האוכלוסייה לוקחים ביטוח משכנתא בלי ייעוץ מקצועי.. ומפסידים עשרות אחוזים שמתבטאים לעשרות אלפי שקלים! אל

קרא עוד »