חיפוש

מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה להפיקו.  תרגומים נוטריוניים נחלקים לכאלה אשר הנוטריון מתרגם בעצמו וכאלה שהוא מעביר לתרגום של גורם מקצועי. כאשר התרגום נעשה על ידי אחר, הנוטריון נדרש לצרף אליו אישור המעיד על תוקפו. על תרגומים נוטריוניים במאמר שלפניכם.

 

מסמך קביל

תרגום של מסמך על ידי נוטריון נועד להפוך אותו לקביל בפני הרשויות במדינות זרות. תרגום נוטריוני הוא תרגום שאושר על ידי נוטריון בא כוחה של המדינה, וקיבל  חותמת רשמית. תפקידו של נוטריון אמריקאי בישראל הוא לוודא כי אכן התרגום משקף בצורה מדויקת את הנכתב במסמך המקורי. ככל שיימצא פגם בתרגום, האשמה נחה על הנוטריון שאישר אותו.

 

אימות חתימה על נכס

באימות חתימה של נוטריון אמריקאי על נכס אין חובה שהדבר יהיה בשגרירות. וניתן לחתום על אימות חתימה על נכס בארצות הברית אצל כל נוטריון אשר דוברת אנגלית על בוריה. על מנת לספק  מגוון מסמכים הנדרשים בארצות הברית חלה חובה על הנוטריון להיות בקיא באנגלית ובעברית לרבות הניואנסים לכל שפה ובדרישות הרשויות האמריקאיות לעניין התרגום.

 

בשגרירות או בקונסוליה

שגרירות ארצות הברית בישראל מעניקה מגוון שירותי אימות נוטריוני למסמכים אשר נדרשים בארצות הברית אך אלו ניתנים לאזרחים אמריקאים בלבד. השירותים הנוטריוניים הינם בנוכחות קונסול אמריקני ויש לקבוע לכך מועד מראש כאשר זמני ההמתנה לתור עשויים להיות ארוכים.

 

אפוסטיל על תרגום נוטריוני

לפעמים נדרש אישור חתימת אפוסטיל על אישור הנוטריון למסמך מתורגם לאנגלית. אישור אפוסטיל מהווה אישור רשמי של המדינה כלפי מדינות אחרות החברות באמנת האג שמאמת את החתימה על גבי תעודה ציבורית. אחת מהתעודות הציבוריות המאושרות באישור אפוסטיל היא אישור נוטריוני.

חתימת אפוסטיל מאשרת כי התעודה היא אכן רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הגורם הממשלתי או אחרים שמוסמך להפיקה. ניתן לקבל חתימת אפוסטיל על גבי אישור נוטריוני במחלקת אישורי אפוסטיל של בתי המשפט. האישור ניתן לאחר בדיקה שהנוטריון מופיע ברשימת הנוטריונים המוסמכים ולאחר תשלום האגרה.

 

שירותים רלוונטיים

משרדים המציעים שירותי נוטריון אמריקאי, נדרשים להחזיק ברישיון לעסוק בתחום והם נדרשים לעבוד על פי הנהלים שנקבעו בדין. במשרד של נוטריון אמריקאי, תוכלו לבצע חתימות על מגוון מסמכים שונים אשר מיועדים לשימוש בארצות הברית, לרבות מסמכי ייפוי כוח, תצהירים שונים, צוואות, הצהרות, שבועות,  חתימה על אג"ח בארה"ב ועוד.

 

סיכום נוטריון אמריקאי

לסיכום הנושא, חתימה של נוטריון אמריקאי קבילה בכלל המדינות בארצות הברית והדבר יכול לחסוך זמן ובירוקרטיה עבור אזרחים אמריקאים הגרים בישראל. ניתן להגיש מסמכים אל נוטריון אמריקאי, הן בשגרירות ארצות הברית  והן במשרדי נוטריון ישראלים המציעים שירות כזה.

שופט

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מה אומר חוק שירותי תעופה
מה אומר חוק שירותי תעופה

בתקופה האחרונה ישנה התעניינות רבה מצד גולשים שמבקשים להכיר את חוק שירותי התעופה מקרוב. עובדה זו הגיעה לידינו והחלטנו שלא להישאר אדישים לנוכחותה. לכן, הוצאנו

קרא עוד »
פשעי מחשב וסייבר
מה עושה יחידת הסייבר במשטרה?

בעידן שבו הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, עלייתם של פשעי מחשבים וסייבר הפכה לדאגה דחופה. כדי להתמודד עם האיום חסר התקדים הזה,

קרא עוד »
עוד מקרקעין
חשיבותו של ביטוח בעלות במקרקעין

ביטוח רכוש ממלא תפקיד מכריע בתחום הנדל"ן, ומספק לבעלי בתים ולמשקיעים שכבה הכרחית של הגנה וביטחון. כאשר נכסים מחליפים ידיים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים סביב בעלות

קרא עוד »