חיפוש

חמשת סוגי החיפויים עבור דלתות פנים

המבנה הבסיסי של דלתות פנים, הוא: מסגרת – העשויה מחומר המכיל סיבי עץ, דבקים וחומר פולימרי, מילוי – העשוי מפלקסבורד כלומר סיבית, מילוי כוורת העשוי קרטון, או מילוי של פוליאוריטן מוקצף.

על המסגרת והמילוי, מולבש כיסוי הנקרא גם ג'קט, ועליו מלבישים את החיפוי הסופי.

 

הג'קט של הדלת

במרבית המקרים, החומר המכסה את המסגרת, המילוי של הדלת, עשוי מסיבי קרטון דחוסים ברמות שונות, הנקראים MDF או HDF. בשני המקרים מדובר בחומר שאינו עמיד למים, ולכן יש צורך לחפות את החומר, או לצבוע אותו בצבע המגן עליו מפני רטיבות.

 

סוגי חיפויים עבור דלתות פנים

חיפוי דלתות פנים, הוא החומר המעניק לדלת, את המראה הסופי שלה. כיום קיימים בשוק הישראלי, מספר סוגים של חיפויים לדלתות פנים:

דלתות למינטו

דלתות המחופות בלמינציה. בשיטה זו מכסים את הדלת בטפט, ומצפים אותה בניילון, בתהליך של חימום. דלתות הלמינטו פופולריות מאוד בשנים האחרונות, ובעזרת תוספות מתאימות, הן נחשבות אף לעמידות בפני מים.

 

דלתות פורמייקה

הפורמייקה היא חומר העשוי משכבות של נייר קראפ, שביניהן ישנם דבקים חזקים, ועמידים בפני מים ונזקים מכאניים. דלתות אלו מחופות בפורמייקה, בגוון ובטקסטורה הרצויים. חשוב להקפיד שהפורמייקה המחפה את הדלת תהיה עבה יחסית, מינימום 15 מ"מ, ושלא תהיה עשויה ממלמין, המתאים יותר לחיפוי ארונות בגדים ופחות עמיד למים.

 

דלתות פולימר

דלתות פולימר מגיעות בשתי צורות, האחת דלת המחופה בחומר פולימרי והמילוי שלה הוא פוליאריטן מוקצף, והשנייה דלת העשויה כמעט לגמרי מפולימר. במקרה והדלת עשויה כולה מפולימר, היא תצבע לרוב באיפוקסי, המקנה לה עמידות למים. היתרונות של החומר הפולימרי, הוא משקלו הקל יחסית, והיכולת להקנות לו מראה דמוי עץ או טקסטורות שונות. דלתות אלו נחשבות לדלתות יקרות יחסית.

 

דלתות שלייפלאק

דלתות אלו צבועות בצבע אטום, הן נחשבות ליוקרתיות ומעוצבות, וניתן לחרוץ בהן גילופים וחריצים. חסרונן הוא בחוסר עמידותן למים ולפגעים מכאניים, ומחירן יקר מדלתות הלמינטו והפורמייקה.

 

דלתות פורניר

דלתות אלו מחופות בפורניר – טפט דק הנחתך מעץ ומודבק על גבי הדלת. הפורניר מקנה לדלת, את מראה העץ ממנו הופק. דלתות אלו נחשבות לדלתות יקרות, והן פחות עמידות למים ולפגיעות מכאניות. הבעיה בדלתות פורניר היא, שכאשר רוצים להחליף את אחת מדלתות הפנים בבית, מסיבה כלשהי, קשה להגיע לצבע המדויק של שאר הדלתות, כיוון שלכל עץ יש את הגוון שלו, המתכהה עם הזמן.

בנוסף, קיימות בשוק גם דלתות מעץ מלא, דלתות סטנלי העשויות מפח מגולוון, ודלתות עם מסגרת אלומיניום בשילוב עם זכוכית.

 

לסכום

חיפוי דלתות פנים ,הוא החומר המעניק לדלת את המראה הסופי והרצוי שלה. כיום קיימים בשוק הישראלי, מספר סוגים של חיפויים לדלתות פנים: דלתות למינטו, דלתות פורמייקה, פולימר, שלייפלאק ופורניר.

 

כניסה לחדר

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עיצוב בית חדש
עיצוב בית חדש? מאיפה כדאי להתחיל

בית חדש הוא אחד הפרויקטים הכי גדולים בהם אנו נתקלים. החל מרכישת הבית, שנחשבת לנקודה משמעותית בכל הקשור ליכולות הכלכליות שלו ולהתחייבויות, ועד לקבלת המפתחות

קרא עוד »