חיפוש

על הקשר בין מגבונים לבין סתימות באסלה

מגבונים ידועים כאויבים כאשר מדובר בסתימות אסלה.

הם חוסמים את מעבר המים וגורמים לסתימות קשות. המאמר ידון בקשר בין מגבונים לבין סתימות באסלה.

 

מה גורם לסתימות באסלה?

הגורם מספר אחד לסתימות באסלה הם המגבונים. אנשים המשליכים אותם לאסלה ומדיחים את המים גורמים להצטברות שלהם בצנרת הביוב ולחסימת מעבר המים התקין המזרים את הפסולת למערכת הביוב המרכזית. המגבונים מתקשים ומשמשים כגוף חוסם, אך לא רק הם. גורמים נוספים נובעים מהשלכת תחבושות היגייניות, פדים, תחתוניות, שערות וחומרים שומניים לאסלה. כל אלו משפיעים על מעבר המים ועל הסתימות.

 

כיצד ניתן למנוע את חסימת מעבר המים באסלה?

הפתרון היעיל ביותר הא פשוט לא להשליך מגבונים ומוצרים נוספים הגורמים לסתימות באסלה. בבתים רבים גם לא משליכים את נייר הטואלט לאסלה ומשליכים אותו לפח מאותה סיבה. חשוב להקפיד ולהשליך לפח את הגורמים לסתימות וכך למנוע את הסתימה הבאה. החסימות הללו לא רק יגרמו לסתימה בצנרת הביוב, אלא גם לבעיות בצנרת הניקוז עד לצורך החלפת כל הצנרת בבית. הצנרת נמצאת מתחת לאדמה ומובילה את הפסולת למערכת הביוב של הבניין, משם היא עוברת למערכת הניקוז של העיר כולה ומשם למערכת הביוב הארצית. כאשר יש סתימה בשירותים היא גורמת להצפת ביוב ולריחות רעים וזוהמה.

 

כיצד השלכת מגבונים אצל השכנים תשפיע עליכם?

גם אם השכנים מלמעלה אינם מקפידים ומשליכים מגבונים וחומרים אחרים שאינם מתכלים לאסלה, התקלה יכולה להופיע אצלכם בצורת הצפה של הביוב. לא אחת אנשים שחזרו לביתם הופתעו לגלות שכל הדירה שלהם מוצפת במים מזוהמים, ניירות טואלט, מגבונים וכד'. המגבונים שהשכנים שלהם הקפידו להשליך לאסלה גרמו לפריצה של הסתימה בצנרת הממוקמת בדירתם ומכאן גם להצפת הביוב. במקרים כאלו יש צורך להזעיק את האינסטלטור על מנת שיזהה את מקור הסתימה ויתקן אותה באופן בהול. מיסטר אינסטלטור בבאר שבע יכול לסייע לכם במהירות ובמקצועיות עם כל המכשור הדרוש. בדומה לכך, מיסטר אינסטלטור יסייע כשיש נזילה באחד מהכלים הסניטריים או בבעיות אחרות הקשורות אליהם.

 

כיצד פותחים את הסתימה?

במידה ויש לכם סתימה קלה בשירותים הבאה לידי ביטוי בהתרוממות המים למעלה ללא יכולת לרדת חזרה, נסו לפתוח אותה באמצעות תכשיר פותח סתימות ופומפה. במקרים חמורים יותר בהם המים נוזלים מהאסלה ואין לכם שליטה, הזמינו בדחיפות אינסטלטור. חשוב לדעת שעד הגעתו אין להדיח את המים כדי שלא יהיה נזק גדול יותר. פרסו מגבות על הרצפה וספגו את המים עד לבואו. האינסטלטור יכניס חוטר ארוך ומתכתי לאסלה ויבדוק אם הסתימה משתחררת. במידה והבעיה חוזרת על עצמה ייתכן ותזדקקו לתיקון מסיבי יותר בצנרת הביוב ולעיתים אף להחלפתה. לסיכום, חשוב למנוע את הסתימה באסלה ולא להשליך לתוכה מגבונים. כך תמנעו הרבה כאב ראש ועוגמת נפש.

 

טישו

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מניעת נזקי מים
איך ניתן למנוע נזקי מים?

נזקי מים יכולים לקרות בכל דירה, גם אם היא חדשה ומשופצת, ובטח ובטח אם מדובר בדירה בעלת תשתיות ישנות יחסית. הנה כמה דרכים בעזרתן תוכלו

קרא עוד »