מה תפקידו של עורך דין חדלות פירעון?

הגעה למצב של חדלות פירעון יכולה להיגרם בשל מגוון סיבות, ולקרות גם לאנשים אשר ניהלו את עצמם כלכלית באופן מחושב לאורך שנים רבות.

כאשר מגיעים למצב של חוסר יכולת להסדיר את החוב לנושים, חשוב מאוד לשקול להיכנס להליך של חדלות פירעון, או פשיטת רגל.

כאשר מקבלים את ההחלטה הזו, כדאי מאוד לבחור בעורך דין אשר מתמחה בנושא, שילווה אתכם תוך כדי התהליך.

 

הכנת ההסכם עם בית הדין

עורך דין חדלות פירעון הוא למעשה הנציג שלכם במסגרת הדיונים עם בית הדין. במסגרת הליך חדלות הפירעון, עליכם לקבל את אישור בית הדין לכך שאין ביכולתכם לעמוד בתשלום חובותיכם. במקרה זה, נכסים שלכם יועברו לרשות בית הדין, ויהיו בחזקתו. נכסים אלו יפוזרו בין הנושים באופן מסודר, כתלות בגודל החובות השונים. אחד מהתפקידים העיקריים של עורך דין אשר התמחה בטיפול בבעיות של חדלות פירעון, הוא לנהל את הדיון המשפטי מטעמכם. עליו להביא את בית המשפט להסכמה והכרה בכך שאין ביכולתכם לשלם את יתרת חובותיכם, ולכן אתם זכאים לכניסה להליך חדלות פירעון. עליו לנסות לשאוף לכך שכמות הרכוש שתילקח מכם תהיה מינימאלית, ותאפשר לכם שיקום מהיר וחזרה לשגשוג כלכלי ביום שאחרי הליך פשיטת הרגל.

 

ניהול משא ומתן מקדים עם הנושים

עבור הנושים, בעל חוב אשר נכנס להליך פשיטת רגל או חדלות פירעון הוא חדשות רעות מאוד. הליך חדלות הפירעון, הוא הליך אשר בסופו בעל החוב יקבל הפטר מלא או חלקי מחובותיו לנושים, וכך הכסף שהלוו לו ייאבד לבלי שוב. מסיבה זו, דווקא בזמן הדיונים בבית הדין הנוגעים להכרה באדם כפושט רגל, יש הזדמנות בלתי חוזרת להסדיר את הנושא עם הנושים, אשר יהיו להוטים להגיע להסדר חובות חדש ומקל כדי למנוע את אבדן כספם. עבור בעל החוב מדובר בהזדמנות שחבל לפספס, מאחר שאחרי הכרזה על חדלות פירעון, יהיה קשה מאוד לקבל הלוואות ותמיכה בנקאית עבור עסקים עתידיים. עורך דין אשר התמחה בנושא ידע לנצל את הרגע, ולהציב בפני הנושים תמונת מצב מלאה בנוגע להליך פשיטת הרגל, מתוך מטרה לדחוף אותם להגיש הסדר חובות מקל שיהיה משתלם לכלל הצדדים המעורבים.

 

ליווי בתהליך הבירוקרטי הארוך של פשיטת רגל

לצד התפקידים הנוצצים של עורך דין אשר עוסק בחדלות פירעון, בין אם הדיונים בבית משפט, או הוויכוחים והמשא ומתן עם הנושים והבנקים, יש לו עוד תפקיד אחד פחות נוצץ, אך בעל חשיבות עליונה להצלחת ההליך. תפקיד זה הוא ליווי בירוקרטי מלא, וייעוץ בנוגע לזמן ההגשה, וצורת המילוי והדיווח על הטפסים השונים. עמידה בתנאים הבירוקרטיים של ההסכם עם בית הדין, היא תנאי ראשוני לקבלת האישור לכניסה להליך פשיטת הרגל, ולסיומו בהצלחה עד קבלת ההפטר המלא.

 

ספר חוקים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
פטיש
מה ההבדל בין צוואה לירושה?

דיני הירושה בישראל הסדירו את אופן חלוקת עיזבונותיהם של נפטרים ליורשים. חוק הירושה הבדיל בין מצב בו אדם כתב טרם פטירתו צוואה בה הוא הורה

קרא עוד »
משקל
מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה

קרא עוד »