חיפוש

פורד

פורד – Ford

חברת פורד היא יצרנית הרכב מספר שתיים בעולם. בסיס החברה נמצא אומנם בארצות הברית, שם גם החל את דרכה מייסד החברה – הנרי פורד כבר ב-1903, אבל היום מדובר בחברת בינלאומית לייצור מכוניות שיש לה שליטה במניות רבות בחברות רבות אחרות בעיקר בתחום הרכב.

חברת פורד Ford מוכרת היום הכי הרבה טנדרים בארצות הברית מדי שנה והיא מחזיקה את שיא המכירות במדינה.

Ford : הראשונה שהמציאה את פס הייצור

חברת פורד החלה דרכה כבר ב 1903 ונוסדה על ידי הנרי פורד ועוד שני שותפים. הם התחילו במישיגן ודגלו בייצור של רכב פשוט ופונקציונאלי. הרעיון למכור מכוניות לפועלים בלבד לא מצא חן בעיני השותפים ודרכיהם נפרדו. בסופו של דבר פורד מתעקש וזה גם משתלם לו: הוא הראשון שמביא לעולם את שיטת פס הייצור או שיטת הסרט הנע. השיטה הייתה יעילה מאוד והיא זו שאפשרה למעשה מכירת מכוניות אמינות במחיר זול לכל פועל.

הדגם הראשון שיוצר בשיטה זו היה פורד מודל T והוא נמכר ב-800 דולר בלבד. כבר ב-1913 יוצרו מאה ושבעים אלף מכוניות מסוג זה ואז כבר הוזל מחירה ל-300 דולר. 12 שנה מאוחר יותר כבר יוצרו שני מיליון מכוניות בשנה. פורד מודל T נחשבת לאחת המכוניות החשובות והמשפיעות ביותר בהיסטוריה של תעשיית הרכב.

בשנים שחלפו עשתה Ford חיל ובניצוחו של הנרי פורד השני- הנכד היא משתלטת על מותגים מובילים בעולם כמו יגואר, מאזדה, טויוטה, אסטון מרטין, וולוו ועוד.

בשנת 2004 מוכרת פורד שלושה וחצי מיליון מכוניות רק בארצות הברית לבדה. באירופה באותה שנה נמכרות שני מיליון מכוניות של החברה והיא נמצאת במקום הראשון ביבשת מבחינת כמות מכירות.

פורד : הדגמים המוכרים בישראל

פורד פיאסטה – בעבר מכונית סטודנטים או רכב לתפרנים. היום מדובר במכונית חמודה שדומה מאוד למאזדה 2 הקטנה. מדובר באותה שלדה, אבל המנוע שונה וגם רמת הגימור הפנימי. פורד פיאסטה הצליחה מאוד ביבשת אירופה וגם כאן נראה שצפויה לה הצלחה. המכונית אוטומאטית והיא באה בנפח של 1400 סמ"ק.

פורד פוקוס – הדגם הפופולארי בישראל מבחינת Ford . מדובר במכונית מוצלחת מאוד ולכן גם נמכרת בכמויות גדולות בעיקר לחברות ליסינג ומכוניות חברה. הפוקוס בנויה היטב מבחינה הנדסית ועיצובית והיא נחשבת בטוחה מאוד למשפחה. לכל הדגמים מרכב סדאן בעל ארבע דלתות. יש לה 6 כריות אוויר, מערכות בקרה יציבות ובקרת משיכה. פורד פוקוס מגיעה עם מנועי 1600 סמ"ק ו-2,000 סמ"ק. כל המכוניות מגיעות עם תיבת הילוכים אוטומטית בלבד. לא בכדי מדובר ברכב הנמכר ביותר של השנים האחרונות באירופה.

פורד מונדיאו – מכונית משפחתית שבקלות יכולה לשמש גם כרכב מנהלים. הדגמים החדשים משופרים, מרחב הפנים גדול והן באות בנפח גדול מבעבר, 2,300 סמ"ק ו- 160 כ"ס. שימו לב! פורד מונדיאו מגיע עם ששה הילוכים ויש לה התנהגות כביש בטוחה מאוד ואבזור מושלם. כל זה במחיר זול יחסית לאיכות שהיא מציגה.

עוד בנושא פורד: ביטוח פורד

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
כידון
5 יתרונות שלא היכרתם לקלונועית

הקלנועית הינה כלי רכב נוח המשמש לרוב אנשים מבוגרים, ומשמשת כפתרון ניידות מצוין ממקום למקום באופן נוח, מהיר ויעיל. ישנם יתרונות רבים ומגוונים לשימוש בקלנועית

קרא עוד »