חיפוש

לאילו סימפטומים יכול לעזור צמח הליקוריץ?

מחקרים עדכניים מראים הבטחה לכמה מהשימושים הרפואיים של צמח הליקוריץ.

נסביר כאן על כמה השפעות חיוביות שיכולות להיות לצמח המיוחד הזה.

 

  1. עשוי לסייע במצבי עור

שורש ליקוריץ מכיל למעלה מ- 300 תרכובות, חלקן מדגימות השפעות אנטי-דלקתיות, אנטי-בקטריאליות ואנטי-ויראליות חזקות. בפרט, מחקרים בבעלי חיים ובבדיקות מקשרים בין החומר גליציריזין שקיים בליקוריץ ליתרונות אנטי דלקתיים ומיקרוביאליים. כתוצאה מכך, תמצית שורש ליקוריץ משמשת לטיפול במגוון מצבי עור, כולל אקנה ואקזמה.

 

  1. עשוי להפחית ריפלוקס קיבתי-ושטי ועיכול

צמח הליקוריץ משמש לעיתים קרובות להקלה על תסמינים של קלקול קיבה, כגון ריפלוקס, קלקול קיבה וצרבת. במחקר של 30 יום בקרב 50 מבוגרים עם קשיי עיכול, נטילת כמוסת ליקריץ 75 מ"ג פעמיים ביום הביאה לשיפור משמעותי בתסמינים, בהשוואה לפלצבו.

תמצית שורש ליקוריץ עשויה גם להקל על תסמינים של מחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD). במחקר בן 8 שבועות בקרב מבוגרים עם GERD, מינון נמוך של חומצה גליצירטינית בשילוב עם טיפול סטנדרטי הביא לשיפור משמעותי בתסמינים.

 

  1. עשוי לסייע בטיפול בכיבים פפטיים

כיבים פפטיים הם פצעים כואבים המתפתחים בבטן, בוושט התחתון או במעי הדק. הם נגרמים בדרך כלל על ידי דלקת כתוצאה מחיידקי H. Pylori. תמצית צמח הליקוריץ והגליציריזין שלו עשויים לסייע בטיפול בכיבים פפטיים.

מחקר אחד בעכברים מצא כי מינונים של תמצית ליקוריץ של 91 מ"ג לק"ג ממשקל גוף מטפלים בכיבים אלה יותר טוב מאומפרזול, תרופה נפוצה לכיב פפטי. בעוד שנדרש מחקר נוסף בבני אדם, מחקר בן שבועיים בקרב 120 מבוגרים הראה כי צריכת תמצית ליקריץ בנוסף לטיפול סטנדרטי הפחיתה משמעותית את נוכחותם של H. Pylori.

 

  1. יכול להיות שיש לו תכונות נגד סרטן

בשל תכולתו של מספר רב של תרכובות צמחיות בעלות השפעות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות, תמצית הליקריץ נחקרה על השפעותיה המגנות מפני סוגים מסוימים של סרטן. בפרט, תמצית ליקריץ ותרכובותיה נקשרו להאטה או למניעת צמיחת תאים בסרטן העור, השד, המעי הגס והערמונית.

מאחר שהמחקר מוגבל למבחנות ובעלי חיים, השפעותיו על סרטן אנושי אינן ידועות. עם זאת, תמצית שורש ליקוריץ עשויה לסייע בטיפול ברירית הפה – פצעים כואבים מאוד בפה שאנשים חולי סרטן חווים לעיתים כתופעת לוואי של כימותרפיה והקרנות.

 

  1. עלול להקל על קשיי נשימה

בשל השפעותיו האנטי דלקתיות והמיקרוביאליות, צמח הליקוריץ עשוי לסייע במצבי נשימה. בפרט, מחקרים בבעלי חיים הגיעו למסקנה כי תמצית גליציריזין משורש ליקריץ מסייעת בהקלה על אסטמה, במיוחד כאשר מוסיפים אותה לטיפולי אסתמה מודרניים. בעוד שמחקרים אנושיים מוגבלים מראים תוצאות דומות, יש צורך במחקרים קפדניים יותר וארוכי טווח. בנוסף, מחקרים מצביעים על כך שתה משורש ליקוריץ עשוי להגן מפני דלקת גרון ולמנוע כאבי גרון.

למידע נוסף על צמח הליקוריץ ניתן לפנות לאתר ליקוריץ 123.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
תוספים תזונתיים
כל מה שרציתם לדעת על תוספי תזונה

במהלך תקופות שונות, נהגו להמליץ לנשים ולגברים על אכילה של מזונות מסוימים או נטילה של תוספים שונים, מסיבות שונות שרובן קשורות לבריאות ולחוסרים תזונתיים. במהלך

קרא עוד »
מטבעות
 3 שיטות השתלת שיער וכמה זה עולה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתעניינים בנושא של השתלת שיער. השתלת שיער יכולה לעשות את השינוי מאנשים מקריחים שמאבדים מהביטחון העצמי שלהם, לאנשים שבטוחים בעצמם

קרא עוד »