חיפוש

3 פתרונות מיגון שכל ישראלי צריך להכיר

לצערנו, לצד האהבה העצומה שיש לנו למדינת ישראל, יש לה גם לא מעט בעיות. אחת הבעיות הקשות ביותר, שגם לא נראה שתיפתר בשנים הקרובות, או בטווח הנראה לעין, היא בעיית הטרור. כמעט כל דרום הארץ נמצא תחת איום של רקטות וירי תלול מסלול, כאשר מומחי הביטחון מדברים על כך שבידי חיזבאללה וארגוני טרור נוספים יש עוד מאות אלפי טילים שמסוגלים להגיע לכל פינה ונקודה במדינת ישראל.

אין ספק שהפיתוח המדהים של כיפת ברזל מאוד מקל עלינו ונותן אוויר לנשימה, אבל בסופו של דבר גם הוא לא הרמטי ומוחלט. אז הכנו לכם כאן מדריך קצר שיסייע לכם להתמודד.

 

כיצד נתמודד עם מתקפת טילים?

לצערנו יש כבר הרבה ישראלים שמאוד מיומנים בהתמודדות עם המתקפה הזו. כרגע הדרך הכי טובה היא להיכנס כמה שיותר מהר למרחבים מוגנים ולתפוס מחסה במקום בטוח עד שכוחות הביטחון יגיבו על המתקפה.

חשוב לדעת שמלבד הממ"ד המוכר לכולנו יש גם פתרונות מיגון נוספים שניתן להתקין גם במקרה שבו אין לכם ממד בית, אז הכנו לכם כאן מדריך קצר עם כמה מהם. להתקנה מקצועית של פתרונות מיגון מתקדמים כנסו לאתר https://merhavmugan.co.il.

מתקפת טילים

מרחב מוגן קומתי

מרחב מוגן קומתי, או ממ"ק, הוא בעצם ממ"ד לכל דבר ועניין שמתאים לבתי דירות. בבתי דירות, בעיקר בישנים שבהם, אין לכל דירה חדר ממ"ד משלה. הפתרון המושלם במקרה כזה שגם לא דורש להגיע למרחב מוגן רחוק הוא ממ"ק. מדובר על קוביית בטון משוריינת שמסוגלת לעמוד בפני מתקפות טילים ומותקנת בחלל הקומה. הממ"ק מתאים לעד 4 יחידות דיור בכל קומה.

 

ממ"ד נייד

מרחב מוגן נייד הוא גם כן פתרון מעולה למי שאין לו ממ"ד בית, אך מדובר על פתרון שיותר מתאים למי שיש לו בית פרטי עם חצר או גינה. זהו בעצם חדרון שעשוי מבטון ומהווה מרחב מוגן מפני מתקפת טילים. הממ"ד הנייד עומד בכל תקני פיקוד העורף, וקל מאוד להתקין אותו. כל מה שאתם צריכים זה רק להזמין אחד כזה, והוא מגיע בעזרת משאית, אתם רק צריכים לכוון אותה אל המשטח שבו הממ"ד הנייד צריך לעמוד.

 

מיגונית

מיגונית היא פתרון מיגון מצוין לשטחים פתוחים, אזורים חקלאיים, רחובות, ועוד. מדובר בעצם על חלל קטן שבנוי מחומרים חזקים במיוחד ועומד בכל תקני ההגנה מפני מתקפות טילים של פיקוד העורף. המיגונית מאפשרת לכל מי שנמצא בשטח פתוח בזמן אזעקה לרוץ ולתפוס בה מחסה וכך לשמור על חייו מפני המתקפה. מדובר על פתרון יעיל מאוד ופשוט מאוד.

 

סיכום

לצערנו, אנו שחיים במדינת ישראל חייבים להיות מוכנים כל הזמן לשמור על חיינו ועל חיי האנשים הקרובים לנו. אנו ממליצים לכם לא לחכות שמישהו יפתור לכם את הבעיה, אלא לקחת יוזמה ולטפל בה לבד.

הֲגָנָה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא