חיפוש

עורכי דין לענייני צבא – 4 דגשים לפני שנפגשים עם אחד כזה

עורך דין צבאי, הוא בעצם עורך דין פלילי, בעל מומחיות והסמכה לייצג חיילים ואנשי צבא בכלל, בפני בית דין צבאי. כדי לבחור עו"ד צבאי מתאים, כדאי לבדוק מראש האם הוא בעל הסמכה לכך, האם יש לו מומחיות בתחום, ניסיון, פניות עבורכם, וכן מהו המחיר שהוא גובה.

 

תיק אישי נקי

השירות הצבאי, הוא אבן דרך משמעותית, בחייו של כל אדם בישראל. בכל תחום אליו יגיע החייל בעתיד, הוא ישאל על עברו הצבאי, ולכן יש חשיבות רבה, לסיים את השירות הצבאי, נקי מאשמות משפטיות. עו"ד צבאי מקצועי ומיומן, ידע לפעול באמצעים המתאימים, כדי שלא יהיו בתיק האישי של החייל, כתמים.

 

בחירת עו"ד צבאי

לחייל המקבל כתב אישום צבאי, המאשים אותו בעבירה מסוימת, יש את הזכות לבחור בעצמו, האם הוא מסתפק בייצוג משפטי, מטעם הסנגוריה הצבאית ללא תשלום ,או שהוא מעדיף לשכור עו"ד צבאי פרטי המוסמך לכך, שייצג אותו. המערכת הצבאית, היא מערכת נוקשה, ולעיתים איננה רואה את הפרט, לכן טבעי שישנם לא מעט מקרים, בהם חיילים מועמדים לדין.

 

עורך דין צבאי מיומן ובעל ניסיון

עו"ד צבאי מיומן, מוכשר לעסוק בכל הנושאים הקשורים לצבא, כגון: עריקות, שחרור מהצבא, עבירות תנועה שנעשו בצבא, פטור ממילואים, תביעות משרד הבטחון ועוד. לכן, כשחייל מועמד למשפט, כדאי לו להיעזר בעו"ד צבאי מקצועי, בעל ניסיון רב, הבקיא בכל החוקים הרלוונטיים, מכיר את הצבא היטב, ומבין את עולמו של החייל ואת התנהלותו בצבא.

 

הפגישה הראשונה

בפגישה הראשונה עם עורך דין, חשוב להתרשם ממספר דברים: האם נוצרת אתו כימיה טובה ומשרה נינוחות, והאם הוא עונה במקצועיות ובסבלנות, על כל שאלותיכם. כדאי גם לשאול את עצמכם, האם אתם רואים אותו מלווה אתכם בנאמנות לכל אורך הדרך. בנוסף, גם זמינותו של עו"ד הצבאי חשובה, וכדאי לבחור בעו"ד המאפשר ליצור אתו קשר, גם אחרי שעות העבודה. עו"ד שאינו זמין עבורכם בתחילת הדרך, סביר להניח שגם בהמשך, לא יהיה שם עבורכם.

 

המחיר

מומלץ לערוך סקר שוק, כדי לבדוק את מחיר שכר הטרחה, המשתנה מעו"ד אחד למשנהו, וכן בהתאם למורכבות התיק. לא תמיד המחיר היקר מצביע על עו"ד איכותי, ולעיתים עו"ד צבאי, הלוקח שכר טרחה סביר, יוכל לספק ייצוג הולם.

 

לסכום

בישראל יש חשיבות רבה לשירות הצבאי, לכן חשוב, לסיים את השירות הצבאי, נקי מאשמות משפטיות. לחייל המקבל כתב אישום צבאי, המאשים אותו בעבירה, יש את הזכות לבחור בעצמו, את עורך דינו. בפגישה הראשונה עם עו"ד, חשוב לשים לב לכימיה אתו, לפניות שלו אליכם, והאם הוא עונה במקצועיות ובסבלנות, על כל שאלותיכם. בנוסף, מומלץ לערוך סקר שוק, כדי להשוות את מחיר שכר הטרחה.

עורכי דין לענייני צבא - 4 דגשים לפני שנפגשים עם אחד כזה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
טירונות ולחץ נפשי בצבא

אין על זה ויכוח, במהלך הטירונות ובמהלך השירות הצבאי אתם תחוו לחצים כאלו ואחרים. יחד עם זאת שהסטרס והלחצים הם נפוצים, בחלק מהמקרים אנשים גם

קרא עוד »
הטרדה מינית בצבא

צה"ל של השנים האחרונות הוא צבא שונה לגמרי ביחס לצהל של לפני 30 ו-40 שנה בכל הנוגע להטרדות מיניות. המטכ"ל זיהה את הבעיה וסימנה כאחד

קרא עוד »