חיפוש

4 דגשים לפיקוח על חברת ניקיון

בחברות ניקיון רבות, כמו בחברת שליחויות, מלונות ותחומי עבודה שונים, יש חשיבות עליונה לפיקוח על העובדים. במדריך הנוכחי בחרנו להתמקד דווקא בחברת ניקיון. אם אתם מכירים אותנו ולו מעט, אתם בוודאי יודעים שאנחנו יוצאים לשטח כדי לבחון את הממצאים שלנו בנושא ואתם צודקים. הפעם יצאנו לפגוש 3 מנהלי חברת ניקיון שסייעו לנו להגיע אל 4 הדגשים שנוגעים לפיקוח העובדים. הישארו אתנו ותגלו את כל הפרטים אודות הנושא.

 

דגש מספר 1 – תליית טבלת ניקיון

כל חברת ניקיון איכותית יודעת שצריך להדפיס טבלאות ניקיון ולהצמיד אותן אל דלתות החללים שעוברים את הניקיון. במרבית המקרים, הטבלאות הללו נתלות בחללים הבאים:

  • שירותים
  • מטבחים
  • לובי של משרדים

מטרת הטבלה היא בעצם לפקח שאכן נעשה ניקיון בכל אחד מהחללים. את הטבלה ממלאים עובדי הניקיון. עליהם לציין את השעה המדויקת בה הניקיון בוצע בחלל הנבחר ואת שמם. הטבלה גם מקנה לאורחים תחושה נעימה, שכן, הם יכולים לדעת שאכן בוצעו מספר ניקיונות במהלך היום במקום הנבחר.

 

דגש מספר 2 – מעקב אחר העובדים

לא פעם אנחנו שומעים על עובדים שמגיעים למקום העבודה (ולאו דווקא בתחום הניקיון) במטרה לנוח. תחום הניקיון הינו חשוב מאוד, שכן, עובד שבוחר לנוח בזמן שהוא צריך לנקות את השירותים למשל, בקניון או במקום אחר עמוס שעשוי להתלכלך לעיתים קרובות, עשוי להביא לתלונות מצד הלקוחות. לכן, חשוב לבצע אחת לזמן מה מעקב אחר העובדים ולבדוק שהם אכן עובדים (ולא סתם ממלאים את הטבלה למשל ומשאירים את המקום מלוכלך). הדבר חשוב כדי למנוע אי נעימויות מצד גורמים שונים.

 

דגש מספר 3 – בירור אודות מצב העובדים

עובדי ניקיון רבים מציינים כי הם מרגישים "שקופים". הדבר בא לידי ביטוי בכך שאנשים עוברים על ידם וכאילו לא רואים אותם נוכחים במקום. חברות ניקיון רבות, כמו החברה שבאת הזה למשל: https://mbclean.co.il, שמות דגש רב על מצב הנפשי והבריאותי של העובדים. מעסיקי החברה פונים אל העובדים אחת לזמן מה ושואלים לשלומם כדי לשמוע אם יש להם טרוניות או קשיים שהם חווים בעבודה במטרה לאפשר להם להרגיש טוב במקום העבודה.

 

דגש מספר 4 – פיקוח על חומרי הניקיון

בחירה של חומרי ניקוי לחברת ניקיון אינה עניין של מה בכך. חשוב מאוד לבחור את החומרים בקפידה ולבדוק שהם לא גורמים חלילה להחלקה או לריחות לא נעימים. לכן, חשוב מאוד לפקח על חומרי הניקוי שנקנים מזמן לזמן. אם מתגלה שיש חומר עם בעיה כלשהי, יש להוציא אותו באופן מידי ולדאוג לחומר חלופי מתאים יותר.

 

כמה מילים לסיום המדריך

עד כאן 4 הדגשים שאתם חייבים לדעת בכל הנוגע לפיקוח על חברת ניקיון. אלו דגשים שחשוב מאוד שכל אדם שעוסק בתחום יכיר אותם מקרוב. אם הגעתם לכאן, בוודאי החכמתם.

חברת ניקיון

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מנקים מקצועיים
ניקיון משרדים – עשה ואל תעשה

ניקיון משרדים הוא פרמטר חשוב בכל הנוגע לקבלת קהל ונראות החברה. משרד לא מסודר עלול לשדר ללקוחות חוסר מקצועיות, ולפגוע במוניטין החברה. כיום, משרדים רבים

קרא עוד »
חברת ניקיון – כיצד בוחרים?

חברת ניקיון מקצועית תדע להעניק את כל השירותים הנדרשים לנו, אם זה ניקוי המשרד או הבית כמו גם ביצוע פעולות ניקוי נוספות. כיצד נדע באיזו

קרא עוד »
ניקוי שטחים וספות

פעולת ניקוי שטיחים וספות הינה פעולה סיזיפית אשר כרוכה בזמן עבודה רב ובלא מעט יסודיות. מהן הבעיות הנפוצות איתן נתקלים? המומחים של חברת בר ניקוי

קרא עוד »