חיפוש

4 הרגלי היגיינה חיוניים שכולם צריכים לעקוב אחריהם

שנת 2020 גרמה לכולנו להכיר בדפוסי היגיינה שלא היינו רגילים אליהם. שכן, הופעתה של הקורונה גרמה לכולנו להתנהל באופן נקי יותר, אך היעלמותה הובילה להתפוגגות של ההרגלים החשובים הללו.

הדבר גרם לנו להבין כי עלינו להעלות בשנית את המודעות להרגלי ההיגיינה החשובים ביותר. לכן, הוצאנו את המדריך הנוכחי שיציג בפני כל דורש את הרגלי ההיגיינה שכל אחד צריך ליישם. הישארו אתנו ותהיו בטוחים שאתם שומרים על הבריאות שלכם.

 

תכירו את ההרגל ה – 1: שטיפת ידיים לאחר מגע עם בשר או דגים נאים

אם אתם מכינים בבית שניצלים, עוף שלם, דג סלמון או כל דבר אחר שנחשב ל"נא", עליכם לשים לב לכל תנועה שתעשו. שכן, ברגע שאתם נוגעים בחלק ה"נא" אתם מחזיקים במושבת חיידקים מסוכנת שעשויה לפגוע בכם ובמי שנמצא מסביבכם.

בתור התחלה, אנו רוצים ליידע אתכם כי עליכם להימנע ממגע ישיר עם הדברים הבאים:

  1. המגבת
  2. ארונות המטבח
  3. ידיים של אדם אחר

לכן, ההמלצה היא לעסוק באותם רגעים אך ורק בהכנת האוכל. ברגע שתסיימו, תשטפו היטב את הידיים ואת כל הדברים שנגעתם בהם, למשל: סכיני חיתוך, קרש חיתוך ועוד.

תכירו את ההרגל ה – 1 שטיפת ידיים לאחר מגע עם בשר או דגים נאים 

תכירו את ההרגל ה – 2: שטיפת ידיים לאחר כניסה לחדר השירותים

כל כניסה ויציאה מחדר השירותים מצריכה שטיפת ידיים עם סבון. אנו מבקשים להדגיש כי הדבר נכון גם אם נכנסתם לשירותים בשביל לקחת נייר טואלט או כל דבר אחר. שכן, יש מי שלא מקפידים על היגיינה.

כך שיכול להיות שהם נגעו עם ידיים לא נקיות באזורים מסוימים, שבהם אתם תיגעו כשתגיעו רק לאסוף פריט מסוים. שימו לב – בעת הגעה לשירותים ציבוריים, עליכם לנקות את הידיים היטב עם סבוני קצף איכותיים שנמצאים במתקנים של חברת מנל.

לאתר של מנל היכנסו ותגלו איך להשתמש נכון במתקנים אלו.

תכירו את ההרגל ה – 2 שטיפת ידיים לאחר כניסה לחדר השירותים

תכירו את ההרגל ה – 3: ניקוי כפות הרגליים לפני כניסה למיטה

יש מי שנכנסים אל המיטה לאחר יום ארוך מבלי לנקות את כפות הרגליים. חשוב לציין כי כפות הרגליים שלנו סוחבות לא מעט לכלוכים וחיידקים. כניסה אל המיטה ללא ניקוי שלהן, עלול להוביל להפצה של חיידקים ולכלוכים אל כל אזורי הגוף.

 

תכירו את ההרגל ה – 4: תימנעו מניגוב ידיים במגבת רב פעמית

שימו לב שאתם נמנעים מלנגב את הידיים שלכם במגבת רב פעמית כשאתם מגיעים למקום שאינו ביתכם. שכן, אתם לא יודעים כמה זמן המגבת נמצאת שם ומי השתמש בה קודם.

ההמלצה היא להשתמש במגבת נייר חד פעמית ואם אין ברירה, השתמשו בפיסת בד מהבגד שלכם.

 

לסיום

אלה היו 4 הרגלי ההיגיינה שכולם צריכים לעקוב אחריהם. עכשיו, אתם מכירים בהם מקרוב, כך שעליכם רק ליישם אותם ולהיות בטוחים שתשמרו על הבריאות שלכם לטווח רחוק.

4 הרגלי היגיינה חיוניים שכולם צריכים לעקוב אחריהם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא