חיפוש

4  סוגי מזון יבש לכלבים

מזון יבש לכלבים הוא האוכל העיקרי שממנו כלבים ניזונים ולכן חשוב לבחור נכון את המזון עבורם בכדי למנוע השלכות על בריאותו של הכלב. רוב הכלבים אינם זוכים לגיוון בסוגי המזונות שהם אוכלים ולעתים אף אינם אוכלים את המזון המתאים עבורם, לכן בעלי הכלבים צריכים לשים לב לצרכי הכלב שמשתנים לאורך השנים ורצוי להחליף את סוג המזון היבש כל כמה זמן. במאמר זה נלמד על יתרונות המזון היבש עבור הכלבים שלנו, אילו סוגים יש בשוק ואיך כדאי להתאים את המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלנו.

 

איך להשתמש במזון יבש?

למסתכלים מהצד נחשוב כי אוכל לכלבים יבש הוא אותו הדבר בשל המראה שלהם אך ישנם הבדלים גדולים בין האחד לשני הבאים לידי ביטוי ברכיבים, כאשר נעדיף, תמיד אוכל עם כמות בשר גבוה יותר. חשוב לשים לב כי ישנם רכיבים מן החי על פני פחמימות פשוטות. רצוי להימנע מלהשאיר את האוכל היבש בקרעה לאורך כל היום ואף כדאי לקצוב את זמן האוכל עבור הכלב ב- 10 דק'. במידה והוא אינו נגש לקרעה במשך 10 הדק' הללו כדאי להחזיר את האוכל חזרה לשק, דבר המאפשר לכלב להעריך את האוכל שלו.

 

אוכל יבש מומלץ

רצוי לבחור לכלב שלכם מזון המורכב בעיקר מבשר, רצוי שהמרכיב הראשון יהיה איכותי כאשר מזון עם עם אחוזים גבוהים לש בשר מיובש נחשב איכותי. רצוי שבהמשך הרשימה יופיעו רכיבים נוספים כמו עוף על שלל צורותיו, קמח עוף, מוצרי לוואי עוף אך רצוי שהם יהיו בכמות קטנה יותר לעומת שאר הרכיבים האיכותיים. חשוב לזכור כי זה שהכלב מסיים את האוכל מהקערה לא אומר שהאוכל הזה טוב לו או מותאם לו, לדעת אם עשיתם את הבחירה הנכונה תדעו לפי המצב הבריאותי שלו, המשקל שלו ומצב הפרווה שלו.

 

כמויות אוכל יבש לכלב

לכלבינו ישנם כמה סוגי מזונות היכולים להתאים לו, וכמובן לכל כלב אופי התזונה שלו, ממש כמו בני אדם, ישנם כלבים האוכלים פעם ביום וישנם כאלו שיאכלו כל פעם שיראו מזון מולם. עבור כלב בוגר כדאי לתת מזון פעם עד פעמיים ביום, ועבור גורים רצוי להשאיר את האוכל היבש בקערה עבורם עד 24 שעות ביממה. לכל שק אוכל יש הוראות והמלצות כמה לשים בקערה ויש להיעזר בהם. חשוב לציין כי ישנם הבדלים בין כמויות המזון לאיכות המזון ובמידה והמזון שבחרתם מלא בחלבון ופחמימות הכלב שלכם ישבע יותר.

 

סוגי מזון יבש

ישנם מזונות עם רמות אוכל שונות וזה מחולק ל-4 רמות, מזון אולטרה פרמיום לכלבים אינו מכיל דגנים ואחוזי הבשר בו יכולים להגיע ל- 80%, מזון סופר פרמיום הבשר יהיה המרכיב הראשון באוכל, בד"כ הבשר יהיה טרי ובכמות של כ- 30%, מזון פרמיום יכיל בשר עם איכות לא גבוה ומזון פשוט יכיל בשר לא כמרכיב ראשון.

מזון לכלבים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
פירות על מגש
6 הפירות היקרים ביותר בעולם

רבים מן האנשים לעיתים מתלוננים על גובה מחירי המחייה ובפרט על מחיריהם של הפירות והירקות בישראל, אשר הולכים וגדלים בתקופות מסוים. הטענה על יוקר הפירות

קרא עוד »