חיפוש

5 דרכים ללמד את כלבכם פקודות חדשות

אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לאמן את הכלב שלכם, בין אם הוא גור או מבוגר. אתם יכולים ללמד את הכלב שלכם פקודות חדשות ולחזק התנהגות טובה שלו בקלות. כל שעליכם לעשות הוא לבחור באחת מ-5 טכניקות האימון הללו!

 

שימוש בקליקר

אימון קליקים היא שיטת אילוף המבוססת על חיזוקים חיוביים. במסגרת השיטה, אתם תשמשו בעזר אילוף מיוחד שנקרא "קליקר". הקליקר ייסע לכם לסמן לכלב שלכם את הרגע המדויק שהוא מבצע את ההתנהגות הרצויה.

באימון קליקים, בכל פעם שאתם לוחצים על הקליקר – אתם נותנים לכלב שלכם פרס, וכך אתם יוצרים קשר חיובי בין ההתנהגות להנאה מהפרס. אימון קליקים דורש, מן הסתם, קליקר – וגם ביסקוויטים וחטיפים לכלב.

חטיפים לכלב

Luring (פיתוי)

גם בטכניקת לורינג, תעשו שימוש בפינוק מסוג כלשהו כדי להנחות את הכלב שלכם לבצע התנהגות רצויה. דוגמה קלאסית ללורינג היא ההחזקה של פינוק מעל ראשו של הכלב כדי לגרום לו לשבת. מדובר בטכניקה הקלה ביותר ליישום – אך גם יש לה חסרון מרכזי. ההשפעה של אימון לורינג נמשכת מעט מאוד זמן. לורינג יתאים בעיקר לכלב בתחילת תהליך האילוף, או לכלב מבוגר.

 

Shaping

טכניקת שייפינג מאפשרת לכם לפרק התנהגות מורכבת לצעדים קטנים. במהלך שייפינג אתם תתנו תגמול לכלב על כל צעד שהוא עשה נכון, עד להשלמת ההתנהגות הרצויה. שייפינג מתאים בעיקר לכלבים צעירים, אך מדובר בטכניקה שדורשת הרבה סבלנות – והרבה חטיפים.

לדוגמה, ייתכן שתתחילו במתן תגמול לכלב שלך על שהוא זיהה את השם שלו והסתכל עליכם כשקראתם לו, ולאחר מכן תתקדמו בהדרגה לתגמל אותו על ישיבה כשאתם נותנים לו פקודה לשבת.

 

Capturing

קפצ'רינג הוא למעשה לכידה של התנהגות חיובית שנעשתה באופן טבעי (ומכאן שמה). למשל, כשנרצה לאמן גור כלבים לעשיית צרכים מחוץ לבית – נשתמש בקפצ'רינג. עוד דוגמא לשימוש בקפצ'רינג היא מקרה בו אתם רוצים ללמד את הכלב שלכם לשכב לפי פקודה. אתם יכולים לחכות עד שהכלב ישכב בכוחות עצמו ואז לתגמל אותו. עם הזמן, ניתן להוסיף את הפקודה עצמה וכך לבנות בהדרגה ההתנהגות.

חטיפים לכלב

התניה קלאסית

התניה קלאסית כוללת יצירת קשר בין פקודה ספציפית להתנהגות. לדוגמה, תוכלו לשייך את הפקודה "שב" לנטייה הטבעית של הכלב שלכם לשבת כשאתם מושיטים יד לפינוק. עם חזרה וחיזוקים חיוביים, הכלב שלכם יתחיל בסופו של דבר לקשר את הפקודה להתנהגות, גם בלי הפינוק.

 

סיכום

לסיכום, חשוב למצוא את שיטת האילוף המתאימה ביותר עבורכם ועבור הכלב שלכם, ולהיות סבלניים ועקביים בזמן שאתם עובדים על לימוד פקודות חדשות. זכרו להשתמש בחיזוקים חיוביים, הקפידו על אימונים קצרים ומהנים, ותמיד סיימו כל סשן לימוד בנימה חיובית. כדאי לכם ללמד את כלבכם מגוון רחב של פקודות חדשות ולבנות קשר חזק עם חברכם הפרוותי.

חטיפים לכלב

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לבחור רתמת כלב
איך בוחרים רתמה לכלב?

בחירה של רתמה לכלב מצריכה מכם היכרות בסיסית עם כמה פרמטרים חשובים. שכן, מדובר בעניין שעשוי להיראות לכם כפשוט, אך אין זה נכון. כדי שלא

קרא עוד »