חיפוש

5 טיפים לפני שלוקחים את גור הכלבים לאילוף בפעם הראשונה

גורים הם הדבר המתוק ביותר שיכול להיות בביתנו. הם כלכך חמודים ומקסימים אבל הבלאגן שהם משאירים אף אחד לא ישאיר אף פעם. חשוב להבין שעם כמה שהם חמודים גורים עושים המון בלאגן וצרות. חשוב ללמוד על הגורים המון לפני שאנחנו מחליטים להביא אותם בכדי שלא נתייאש ולא נפגע להם בהתפתחות או חס ושלום נפקיר אותם. אז לפני שאתם מחליטים לקחת את גור הכלבים לאילו, בפעם הראשונה, בואו ניתן לכם מספר טיפים.

 

לפני שאתם מחליטים להביא את הגור – תבצעו מחקר

יש חשיבות מאוד גדולה למחקר לפני שאנחנו מביאים את הגור. לכל סוג של כלב ולגורים שונים יש דרישות שונות וצרכים שונים. כאשר אנחנו מחליטים להביא את הכלב הביתה לפני שאנחנו חושבים על אילוף ודברים ההמלצה החשובה ביותר היא ביצוע מחקר מסודר. חשוב להבין בדיוק מה מאפיין את סוג הכלב, איזה אוכל להביא לבית, ממתקים וצעצועים מומלצים לגורים וכו'.

 

לקחנו את הגור בפעם הראשונה ועכשיו הוא אתנו בדרך לבית – מה לעשות?

הנסיעה הביתה היא משהו שלא מוכר לגור הקטן והחמוד. לכן לפני שאנחנו בכלל חושבים על אילוף, קודם כל אנחנו צריכים לבצע איתו את הנסיעה הראשונה הביתה. הנסיעה הראשונה הביתה היא מאוד משמעותית ויכולה להיות מפחידה בשביל הגור, המנוע מרעיש, הרכב רועד והכלב מאוד מתחיל לחשוש ולפחד. תנסו להביא איתם מישהו שיוכל לגרום לכלב לא להתעסק בנסיעה ולא לשים לב, תוודאו שהוא לא אכל לפני ותתנו לו צומת לב ואהבה.

 

הכלב לא מפסיק להשתין בבית – מה לעשות?

קודם כל חשוב להבהיר שגור בחודשים הראשונים יכול לבצע פיפי כל 20 דקות ולא ניתן לצפות ממנו להתאפק. הוא לא יודע ולא מבין ובגלל זה אין שום סיבה הגיונית לנסות לאלף את הכלב בחודשיו הראשונים. בכדי שיפסיק לעשות צרכים בכל מקום, תתחמו את פעילותו, תעשו לו פינה מסודרת בבית. רק כשיגיע לגיל 10 שבועות בערך, תוכלו להתחיל לאלף אותו לעשיית צרכים בחוץ.

 

התחלתי לראיין מאלפים ואני לא סומך עליהם, לקחת אותם בכל מקרה?

מידת החיבור שיש לכם עם מאלף חשובה מאוד ולכן רמת המקצועיות שלו לא יכולה להיות הפרמטר היחיד להתחלת העבודה עימו. תתייעצו עם חברים ומכרים שהיה להם מאלף שעבד איתם והם סומכים עליו, אבל תזכרו שעליו לעבוד עם כל בני המשפחה ולא רק עם הכלב.

 

הגיע אליי המאלף והוא מעוניין לקחת לי את הכלב לתקופה ולהחזיר לי אותו מאולף, מומלץ?

יש מאלפים שעובדים בשיטות אילוף שונות והשאלה שאתם צריכים לשאול זה אם אתם מעוניינים שהגור ילך ממכם לתקופה מסוימת. ההמלצה שלנו בצ'או צ'או היא להתייעץ עם מומחה ולא לוותר על הכלב כלכך מהר.

אילוף כלבים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לבחור רתמת כלב
איך בוחרים רתמה לכלב?

בחירה של רתמה לכלב מצריכה מכם היכרות בסיסית עם כמה פרמטרים חשובים. שכן, מדובר בעניין שעשוי להיראות לכם כפשוט, אך אין זה נכון. כדי שלא

קרא עוד »